Kempa o słowach Sikorskiego: Do rękoczynów rzut beretem. Boję się, żeby nie posunął się dalej

fot: youtube

Europoseł Beata Kempa, która została słownie zaatakowana przez Radosława Sikorskiego, wezwała Donalda Tuska, by ustosunkował się do postawy swojego partyjnego kolegi. – Od takich haniebnych słów do rękoczynów jest tylko rzut beretem – wskazała, twierdząc, że boi się, by Sikorski „nie posunął się dalej”.

Europoseł PO Radosław Sikorski napisał do Beaty Kempy na Twitterze: „Walnij się w zatłuszczony łeb„. Wcześniej… sam ją zaczepił, odpowiadając na jej wpis. Wiele osób, obserwujących wpisy Sikorskiego, nie mogło uwierzyć w taki poziom dyskusji. Polityk, który przez wielu zwolenników opozycji wskazywany jest jako wzór „europejskości”, wdaje się w przepychanki słowne, obrażając przy tym swoich politycznych przeciwników. Nawet jego koledzy z Platformy Obywatelskiej nie popierają takich wpisów. 

Do sprawy odniosła się już europoseł Kempa. Wezwała lidera PO Donalda Tuska, by odniósł się do słów swojego kolegi.

– Ja po prostu chciałam pokazać, że właśnie teraz, w czasie gdy Polska jest atakowana, Lasy Państwowe postanowiły powiesić biało-czerwoną flagę. Nikt wcześniej o tym nie pomyślał. Chciałam to pokazać, pochwalić. I oberwało się, przede wszystkim moim kolegom, ten pan raczył ich potraktować z wyższością. Zareagowałam na to – i mi się dostało. Jeżeli Donald Tusk, jeżeli nikt z PO do tego się nie ustosunkuje, to znaczy, że słowa Jarosława Kaczyńskiego z jednego z ostatnich wywiadów, na temat tego jak Donald Tusk traktuje kobiety w Platformie Obywatelskiej, znajdą potwierdzenie

– mówiła Beata Kempa w rozmowie z Radiem Opole.

„Od takich haniebnych słów do rękoczynów jest tylko rzut beretem” – zauważyła europoseł Solidarnej Polski.  – Tego się boję, żeby nie posunął się dalej – dodała.

 

Źródło: niezalezna.pl, Radio Opole

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ