Upadły dżentelmen z Platformy. „Zatłuszczony łeb” to nie jedyny popis Sikorskiego

fot: youtube

Europoseł PO Radosław Sikorski napisał do Beaty Kempy na Twitterze: „Walnij się w zatłuszczony łeb„. Wcześniej… sam ją zaczepił, odpowiadając na jej wpis. Wiele osób, obserwujących wpisy Sikorskiego, nie mogło uwierzyć w taki poziom dyskusji. Polityk, który przez wielu zwolenników opozycji wskazywany jest jako wzór „europejskości”, wdaje się w przepychanki słowne, obrażając przy tym swoich politycznych przeciwników. Nawet jego koledzy z Platformy Obywatelskiej nie popierają takich wpisów. 

 

Sikorski tłumaczy się, że była to reakcja na zwrot „Herr Lord„, którego użyła do niego Beata Kempa. Uważa, że miało to sugerować, że… jest Niemcem.

Pani minister chciała subtelnie zasugerować, że jestem Niemcem i zdrajcą i usłyszała równie subtelnie aby poszła po rozum do głowy.

— Radosław Sikorski MEP 🇵🇱🇪🇺 (@sikorskiradek) October 21, 2021

Szanowni Państwo, proszę o pomoc i podpowiedź jak odpowiadać politykom PiS gdy zwracają się do mnie per 'Herr,’ czyli sugerując, że jestem Niemcem i zaprzańcem? Ale tak, żeby do adresata dotarło. Dla Frau @BeataKempa_MEP pytam.

— Radosław Sikorski MEP 🇵🇱🇪🇺 (@sikorskiradek) October 21, 2021

Ale to nie pierwszy raz, gdy Sikorskiemu puszczają nerwy. Ponad rok temu do Krystyny Pawłowicz napisał… „zamknij się, wariatko”. 

Sikorski w przeszłości: „piz*a”; „su*a” i „nie zrzuciłbym z końca członka”

To również nie pierwszyzna, gdy słowa Radosława Sikorskiego o kobietach budzą spory niesmak. Na ujawnionych za czasów rządów PO-PSL „taśmach prawdy” Sikorski dość swobodnie rozmawia z Janem Kulczykiem. To właśnie wtedy najprawdopodobniej o urzędniczce z Najwyższej Izby Kontroli wyraża się słowami „piz*a” i „su*a”, a wspominając o stewardessie cytował powiedzenie „nie zrzuciłbym z końca członka”.

Co Sikorski mówił Kulczykowi?

  • Przyjechała jakaś straszna biurwa z NIK-u. Jakaś piz*a, wiesz, taka ten… Zamiast ją dowartościować, przep***lić jak trzeba… To dał jej jakieś biuro w… No i się zemściła, su*a, i całe ministerstwo miało kłopoty z tego powodu. A trzeba było się poświęcić.
  • Zjawiskowa ta twoja stewardessa (…) Jak mówią angielscy gentelmani: nie zrzuciłbym z końca członka. 

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ