Wrocław: Ostra debata w sprawie pieniędzy na promocję prezydenta Jacka Sutryka. Budżet znowu do poprawki


Nowoczesna i Klub Forum Jacka Sutryka, do niedawna mówili jednym głosem. Po rozstaniu, polityka Ratusza już im się nie podoba. Radni starli się przy okazji dyskusji nad uchwałą budżetową Miasta.

Radni związani z prezydentem starali się wybronić przesunięcia na działania promocyjne, min. prowadzenie zakładki na miejskiej stronie internetowej, która dodatkowo ma kosztować pół miliona złotych. Aż 3 mln zł. magistrat przeznaczy na przekształcanie ewentualnie rozbudowę powierzchni biurowych na Stadionie Miejskim.

– To już kolejna poprawka do budżetu, w którym jeszcze parę miesięcy temu nie można było zmienić nawet przecinka, przypomniał szef Nowoczesnej Piotr Uhle. Wówczas nie znalazły się pieniądze na ważne rzeczy dla mieszkańców, ani inwestycje, ani remonty.

Dziś pan prezydent prosi o przesunięcie kolejnych, dodatkowych pieniędzy na promocję. Teraz chodzi o pół miliona złotych na promocję strategii Wrocław 2050, w tym, jak wynika z uzasadnienia, na założenie strony internetowej do tego projektu na jednej z ostatnich sesji myśmy już przesuwali na ten cel ponad milion sto tysięcy złotych. Od początku roku na działania promocyjne przesunęliśmy dodatkowe około 5 mln zł. Przypomnę, że w projekcie budżetu, który był głosowany w grudniu 2020 roku, na promocję przewidziane już było grubo ponad 9 mln zł, nie licząc promocji zaszytych w innych formach, pod innymi paragrafami. Proszę zwrócić uwagę jakie jes tempo tego, jak puchną wydatki.

Ostatecznie radni przyjęli zmiany w budżecie większością głosów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ