Zalewska: Jesteśmy tutaj, bo taki jest nasz obowiązek, tak mówi nam serce, to jest sprawiedliwe. Nie oddamy Turowa


Pod siedzibą Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozpoczął się protest górniczej Solidarności w obronie kopalni węgla brunatnego Turów. Związkowcy nie zgadzają się na zamknięcie Turowa. W zamian proponują… zamknięcie Trybunału.

„Jak nas chcą zamknąć, to my zamykamy TSUE”

Przewodniczący NSZZ Solidarność Kopalni Węgla Brunatnego Turów Wojciech Ilnicki tłumaczył, że protestujący mają zamiar wręczyć petycję i postanowienie o zamknięciu Trybunału.

– Jak nas chcą zamknąć, to my zamykamy TSUE. Krajowy zjazd delegatów NSZZ Solidarność przez uprawnienia nadane przez przewodniczącego i komisję krajową podjął decyzję o zabezpieczeniu przez zamknięcie TSUE. Podjął tę decyzję jednoosobowo, bo krajowy zjazd delegatów dał takie pełnomocnictwo przewodniczącemu Piotrowi Dudzie

– mówił związkowiec.

Głos zabrała też Anna Zalewska, eurodeputowana Zjednoczonej Prawicy.

– Jesteśmy tutaj, bo taki jest nasz obowiązek, tak mówi nam serce, to jest sprawiedliwe. Nie oddamy Turowa, bo nie godzimy się na to, co mówi Timmermans, który chce nam zburzyć świat, w którym żyjemy (…) Przed nami długa droga, ale mam nadzieję, że zainspirujecie wszystkich związkowców w Unii Europejskiej

– powiedziała.

„Nie może być tak, że tysiące rodzin z dnia na dzień straci pracę, że bezpieczeństwo energetyczne zostaje zachwiane” – dodała europoseł Beata Kempa. „Unia to gra potężnych interesów, musimy być dziś razem” – stwierdziła.

 

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ