0.6 C
Wrocław
Jak zaczynać każdy poranek, aby cały dzień był jak najbardziej produktywny?

Jak zaczynać każdy poranek, aby cały dzień był jak najbardziej produktywny?


Wstajesz rano zmęczony, niewyspany, obolały i zdenerwowany. Już wiesz, że to będzie zły dzień. Jak to zmienić? Wprowadź kilka nawyków porannych, a zmieni się wszystko.

Ruch to zdrowie – po nocnym spaniu organizm człowieka jest napięty i sztywny, dlatego dobrze jest rano rozciągać się czy ćwiczyć.

Zdrowe śniadania – słodkie śniadanie szybko doda nam energii. Najlepszym wyborem będzie owsianka. Płatki owsiane są doskonałym źródłem białka oraz bardzo dobre dla trawienia. Owsianka zawiera: dużo minerałów, witamin oraz węglowodanów złożonych. Jeśli dodasz do owsianki owoce, orzechy śniadanie będzie jeszcze smaczniejsze i zdrowsze. Alternatywą jest jajko,  bogate w białko.

Wstawaj rano z budzikiem – nie zostawaj w łóżku dla drzemki. Po przebudzeni z drzemki nasz organizm jest zdezorientowany i gubi się w biologicznym zegarze snu. Idealnie gdy człowiek prześpi w pełni 7-8 godzin.

Szklanka wody (najlepiej z cytryną – picie wody po przebudzeniu jest bardzo dobre dla naszego organizmu. Picie wody pomaga rano wypłukać z organizmu toksyny zalegające po całej nocy.Woda z cytryną przyśpiesza metabolizm oraz daje uczucie sytości. Badania dowodzą, że picie wody w większej ilości może uchronić przed różnymi chorobami, pomaga np. na chorobę nerek. Po przebudzeniu najlepiej pić wodę w temperaturze pokojowej, gdyż zimna woda może wywołać ból brzucha.

Słońce w domu – po przebudzeniu najlepiej odsłonić okna, aby słońce wpadało do pomieszczenia. Organizm zacznie lepiej funkcjonować. Ciało człowieka w ciągu dnia pełni dużo różnych funkcji, jak  m.in. produkcja hormonów czy trawienie. Organizm szybciej stanie się produktywny, czując słońce.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ