Jeszcze niedawno chciała „zagłodzić finansowo” Orbana… Barley: Polska i Węgry zagrażają Unii

Flickr

Ponad rok temu, niemiecka polityk, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego, Katarina Barley, na antenie radia Deutschlandfunk chciała „zagłodzić finansowo” Viktora Orbana. Działaczka SPD negatywnie oceniała również działania polskich władz. Jej wypowiedź odbiła się w wielu mediach szerokim echem.

 

Teraz Barley przekonuje, że Polska i Węgry stanowią dla Unii Europejskiej zagrożenie.

Stwierdziła, że to w Budapeszcie zaczęła się „antyeuropejska tendencja”, a na samych Węgrzech „panują warunki, w których nie można mówić o demokracji”. Jej zdaniem, sposób myślenia węgierskiego premiera przyjął także rząd w Warszawie.

– W przypadku Polski i Węgier mamy dwa kraje, które od kilku lat starają się zmienić nasze rozumienie demokracji i praworządności

– powiedziała na antenie NTV.

Wskazała, że decyzja polskiego Trybunału Konstytucyjnego sprawiła, że „polski rząd pożegnał się z europejską wspólnotą prawa”. Wyraziła obawę, że działania, które prowadzą Budapeszt i Warszawa w swoich krajach, „będą uskuteczniać w całej UE”.

– Widzę konkretne niebezpieczeństwo, że jeśli teraz nic nie zrobimy, UE nie będzie mogła dalej istnieć w obecnym kształcie

– przyznała.

źródło: Niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ