Rekonstrukcja rządu. Znamy nazwiska!

fot. youtube.com

Portal niezalezna.pl potwierdził, że swoje stanowiska mają stracić m.in. minister klimatu i środowiska oraz minister rolnictwa.

Jak wynika z  ustaleń portalu  resortem klimatu – zamiast Michała Kurtyki – będzie kierować Anna Moskwa, była wiceminister w nieistniejącym już Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Po odejściu z rządu przeszła do biznesu, gdzie została członkiem zarządu Baltic Power, spółki należącej do PKN Orlen i Northland Power, która buduje farmę wiatrową na Morzu Bałtyckim

Z kolei resortem rolnictwa zamiast Grzegorza Pudy pokieruje Henryk Kowalczyk, obecny szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Po raz kolejny potwierdzają się zatem ustalenia portalu niezalezna.pl w kwestii rekonstrukcji rządu.

Pytany o zmiany w resorcie rolnictwa minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na antenie RMF FM ujawnił, że „na czele resortu rolnictwa będzie stał wicepremier”.

To wyraźny znak dla naszej wsi. W rolnictwie będzie zmiana, i minister rolnictwa będzie jednocześnie wicepremierem.
– mówił minister Czarnek. Po chwili jednak dodał, że informacje o zmianach w rządzie czerpie z „”oniesień prasowych”.

Zmian w rządzie będzie więcej

Poza tym,  przywrócone ma zostać ministerstwo sportu – na jego czele stanie poseł Partii Republikańskiej, Kamil Bortniczuk.

Ustalenia w tej sprawie potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasowa prezes Prawa i Sprawiedliwości. Oznajmił, że, na czele ministerstwa sportu stanie Kamil Bortniczuk, a jednym z wiceministrów będzie poseł niezrzeszony Łukasz Mejza.

Z kolei Adam Bielan informował, że poza Bortniczukiem, na tekę ministerialną może liczyć także Michał Cieślak, a Jacek Żalek zostanie wiceministrem.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ