Kowalczyk: Szydło byłaby niezłą kandydatką na prezydenta

Czy Beata Szydło byłaby dobrą kandydatką na prezydenta? „Myślę, że niezłą. Po pierwsze – kobieta. Jeszcze chyba nie mieliśmy poważnej kandydatki, która byłaby z szansami na zwycięstwo. To by było ciekawe rozwiązanie” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. „Na pewno bym (ją – przyp. red.) wspierał. Będę wspierał każdego kandydata, którego wyasygnuje Prawo i Sprawiedliwość” – dodał. Pytany o relacje łączące go z byłą premier, gość RMF FM odparł: „Jesteśmy przyjaciółmi w fazie zawodowej, politycznej – nie prywatnie”.

Ubój rytualny niczym nie różni się od tradycyjnego

 W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Henryk Kowalczyk mówił, że jako minister rolnictwa nie będzie zwolennikiem zakazu uboju rytualnego. „Ubój rytualny w cierpieniu zwierząt nie różni się praktycznie niczym od uboju tradycyjnego, bo tradycyjny też jest bardzo przykry. Wszyscy, którzy o tym dyskutują najlepiej powinni pojechać do rzeźni” – mówił wicepremier.

Kowalczyk mówił też, jak będzie walczył z wysokimi cenami nawozów. „Można w Europie zrobić obniżanie akcyzy (na gaz – przyp. red.), zawieszenie opłat z tytułu emisji CO2, to też jest istotny składnik kosztowy przy produkcji nawozów” – powiedział minister rolnictwa. Rober Mazurek zapytał, czy Polska może u siebie obniżyć lub zlikwidować akcyzę na gaz. „Może, ale w jakimś małym zakresie” – odpowiedział Kowalczyk. Czy zatem wicepremier Kowalczyk doprowadzi do obniżenia akcyzy na paliwa gazowe? „Tak będę prowadził te rozmowy, żeby się nad tym zastanowić” – odpowiedział Kowalczyk.

Więcej na RMF24.p

Więcej na RMF24.p

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ