TSUE mści się na Polsce. Rzymkowski : To niepotrzebna eskalacja napięciaW wydanym dzisiaj postanowieniu wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości Unii europejskiej Lars Bay Larsen zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 mln euro dziennie, „licząc od dnia doręczenia Polsce tego postanowienia do dnia, w którym to państwo członkowskie wypełni zobowiązania, wynikające z postanowienia z dnia 14 lipca 2021 r., lub – w braku zastosowania się do tego postanowienia –  do dnia wydania ostatecznego wyroku” – Polska, z uwagi na to, że nie zawiesiła stosowania przepisów krajowych, odnoszących się w szczególności do uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, została zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 mln euro dziennie – podał TSUE w komunikacie – przekazano w komunikacie.

 

Unijna zemsta

Do sprawy w rozmowie z portalem Niezalezna.pl odniósł się wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, który ocenił, że jest to unijna zemsta na Polsce. – To jest taki kontratak po nieudanej dla nich ubiegło tygodniowej debacie nad sytuacją w Polsce – stwierdził.

– Decyzja TSUE jest absolutnie przedwczesna tym bardziej, że jest zapowiedź ze strony prezesa Rady Ministrów, pana premiera Morawieckiego, że Izba Dyscyplinarna będzie zlikwidowana i nastąpi rekonstrukcja sądownictwa dyscyplinarnego w Polsce

– powiedział.

– Jest to taka zupełnie niepotrzebna eskalacja napięcia pomiędzy organami Unii Europejskiej a suwerennym państwem polskim 

– dodał Tomasz Rzymkowski.

 

Spokojna reakcja 

Zapytaliśmy polityka o to, jak Polska powinna zareagować na tę decyzję TSUE. – Ze spokojem, tak jak zawsze reagujemy na różne zaczepki i akty wrogości ze strony Komisji Europejskiej, czy innych organów Unii Europejskiej. Powinniśmy realizować swoją suwerenną politykę i nie zwracać uwagi na tego typu akty agresji – podkreślił.

Źródło: Niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ