Mec. N. Bernaciak: Organizatorzy „tęczowego piątku” nie mają na celu zwiększania poziomu tolerancji, ale dekonstruują naturalną definicję rodziny i małżeństwa

flaga_homo_lgbt_gay-400x0.jpeg

Organizatorzy „tęczowego piątku” nie mają celu zwiększania poziomu tolerancji czy podwyższania poziomu szacunku do osób zmagających się ze skłonnościami homoseksualnymi czy zaburzeniami transseksualnymi, ale właśnie dekonstrukcję rodziny, małżeństwa w jego naturalnej definicji – mówił  w czwartkowych „Aktualnościach dnia” w Radiu Maryja mec. Nikodem Bernaciak, analityk Instytutu Ordo Iuris. Zapowiedział specjalną pomoc dla rodziców, którzy sprzeciwiają się indoktrynacji swoich dzieci.

Instytut Ordo Iuris sprzeciwia się indoktrynacji dzieci i zapowiada pomoc rodzicom w sprawie zapowiadanego na jutro „tęczowego piątku”.

Instytut przygotował m. in. specjalny numer telefoniczny, pod którym każdy zaniepokojony rodzic, który zaobserwował materiały związane z „tęczowym piątkiem” czy z ideologią ruchów LGBT w szkole swojego dziecka, może zadzwonić i uzyskać pomoc naszych prawników pod numerem 531738774. Można dzwonić od 9.00 do 17.00 […] Przede wszystkim jednak Instytut przygotował poradnik dla rodziców, który również można pobrać z naszej strony internetowej: „Jak ustrzec dziecko przed „tęczowym piątkiem”.

Zawiera on odniesienia do najważniejszych przepisów Prawa oświatowego, które służą temu, aby na ich podstawie wiedzieć, jakie dobra narusza „tęczowy piątek”. Przygotowaliśmy także analizę pt. „Wrogie przejęcie szkoły”, w której te kwestie zostały zapisane nieco bardziej szczegółowo w świetle konstytucyjnych i ustawowych gwarancji praw rodziców i wreszcie trzecim komponentem naszego pakietu dla rodziców jest oświadczenie rodzicielskie, które każdy rodzic może wypełnić i przedstawić dyrektorowi – poinformował mec. Nikodem Bernaciak.

Jak przypomniał gość „Aktualności dnia”, „tęczowy piątek” został po raz pierwszy zorganizowany przez stowarzyszenie „Kampania Przeciw Homofobii” w październiku 2016 roku.

– Była to bezpośrednia odpowiedź na uchwałę Sejmu RP 21 października 2016 roku w sprawie ustanowienia „Dnia Praw Rodziny” i w uzasadnieniu do tej uchwały Sejm przypominał o Karcie Praw Rodziny ustanowionej przez Stolicę Apostolską, przez papieża Jana Pawła II (5 lat od inauguracji pontyfikatu – 22 października 1983 roku). Pokazuje to, jakie od początku były intencje organizatorów. Nie mają oni na celu zwiększania poziomu tolerancji czy podwyższania poziomu szacunku do osób zmagających się ze skłonnościami homoseksualnymi czy zaburzeniami transseksualnymi, ale właśnie dekonstrukcję rodziny, małżeństwa w jego naturalnej definicji. Od tamtej pory te akcje organizowane są co roku – dodał.

Przy tego typu okazjach Instytut „Ordo Iuris” wskazuje na prawa, jakie posiadają rodzice.

– Przede wszystkim chodzi o art. 36 ust. 2 Prawa oświatowego, zgodnie z którym każda organizacja zewnętrzna, która chciałaby organizować tego typu akcje w szkole, musi zostać zaakceptowana przez radę rodziców. Rodzic, tak samo jak uczeń, jest częścią społeczności szkolnej – zwrócił uwagę analityk Instytutu.

Dla nas, jako organizacji o profilu prawniczym, jest rzeczą ważną, aby przypadki naruszenia prawa należycie udokumentować – podkreślił mecenas.

Żeby to nie był tylko dowód anegdotyczny, że ktoś słyszał, że w szkole coś się dzieje, tylko jeżeli rodzic widzi albo jeżeli dziecko, uczeń zgłasza rodzicowi, że tego typu treści znajdują się w przestrzeni szkoły, żeby nie wahał się udokumentować tego za pomocą fotografii, za pomocą skanu, żebyśmy nie mieli do czynienia ze słowem przeciwko słowu – wyjaśnił.

Gość Radia Maryja przedstawił, na czym polega rodzicielskie oświadczenie wychowawcze i jakie niesie za sobą konsekwencje.

Oświadczenie przygotowane przez Ordo Iuris należy złożyć w sekretariacie szkoły. Oczywiście jest tutaj miejsce na czytelny podpis dyrektora szkoły, natomiast jako potwierdzenie otrzymania takiego oświadczenia wystarczy podpis pracownika sekretariatu czy pieczątka. Ważne jest to, żeby na potrzeby ewentualnego postępowania móc wykazać, że dyrektor zapoznał się z postawą rodzica. Tego typu oświadczenie zawiera zastrzeżenie, żeby szkoła informowała rodziców, zanim dziecko otrzyma dostęp do treści związanych z edukacją seksualną, z pojęciem płci społeczno-kulturowej, czyli elementem ideologii gender, zajęć dot. orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej, jak również zajęć dot. profilaktyki ciąży czy chorób przenoszących drogą płciową pod pozorem przekazywania wiedzy, przekazywany w sposób również szkodliwy, sprzeczny z polskim modelem wychowawczym, światopoglądowym. W oświadczeniu jest odniesienie do konkretnych przepisów konstytucji zapewniających rodzicom prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami – poinformował analityk Instytutu „Ordo Iuris”.

 

radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ