Poseł PiS na portalu Albicla.com. Celnie podsumowuje politykę prorodzinną Tuska

Kazimierz Smoliński, poseł PiS umieścił dziś na portalu społecznościowym Albicla.com wpis, w którym napisał, że warto przypominać, jakie są różnice pomiędzy reprezentowaną przez niego partią a „Tuskiem i jego Platformą”. We wpisie posła czytamy:

„Warto dostrzegać różnice między PiS a Tuskiem i jego Platformą.
❌Tusk: wychowanie dzieci to udręka
✅PiS: #PolskiŁad:
▶️Zerowy PIT dla rodzin 4+,
Dodatkowe 12000 zł na 2 i kolejne dziecko między 12 a 36 mies życia (500+ i inne dodatki pozostają)”

Tusk o „udręce” macierzyństwa 

Polityk powołał się na słowa Donalda Tuska dotyczące macierzyństwa i wychowywania dzieci wypowiedziane w sierpniu br. podczas przemówienia w Nakle.

„Urodzenie dziecka to demograficznie fajna rzecz, ale dla kobiety to często udręka na najbliższe 20 lat. Musimy podjąć działania, żeby polska kobieta miała poczucie, że jest równoprawna, że macierzyństwo nie zamieni ją w niewolnicę” – powiedział Tusk.

 

Programy prorodzinne rządu Zjednoczonej Prawicy 

Kazimierz Smoliński w swoim wpisie zaapelował, aby wszyscy polscy wyborcy dostrzegali prorodzinne działania podejmowane przez rząd Zjednoczonej Prawicy od 2015 roku. Powołał się tutaj przede wszystkim na realizowany od 2016 roku program Rodzina 500+ oraz najnowsze rozwiązania, które mają zostać wprowadzone w ramach Polskiego Ładu.

 

Kazimierz Smoliński wskazał, że już wkrótce wszystkie rodziny wychowujące minimum 4-kę dzieci będą zwolnione z podatku dochodowego (tzw. „zerowy PIT). Ponadto od 2022 roku działał będzie Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Zakłada on wypłatę świadczenia w wysokości 12 000 złotych na każde drugie i kolejne dziecko między 12 a 36 miesiącem życia. W sierpniu przedstawiciele rządu informowali, że świadczeniem z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego objętych będzie około 410 tys. dzieci.

Źródło:  niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj