Kamiński: Zapora na granicy będzie miała 180 km i m.in. czujniki ruchu

Zapora na granicy z Białorusią to jeden z kluczowych elementów ograniczających skalę nielegalnej migracji – powiedział podczas konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych i administracji podczas konferencji prasowej.

Dzisiaj wchodzi w życie ustawa o budowie zapory na granicy polsko-białoruskiej. Będziemy spotykać się regularnie, aby przekazywać ważne informacje dot. budowy zapory – powiedział Mariusz Kamiński.

– Zapora, którą chcemy postawić na naszej granicy z Białorusią jest symbolem determinacji państwa polskiego w ograniczaniu masowej, nielegalnej migracji na teren naszego kraju – dodał.

Kamiński dodał, że „mamy do czynienia z elementem wojny hybrydowej. To reżim białoruski z powodów politycznych, żeby zdestabilizować sytuację w Polsce i UE, zdecydował się na wytworzenie sztucznego ruchu migracyjnego na teren naszego kraju” – mówił.

– Nasze państwo nie pozwoli na to, aby przez Polskę wiódł jakikolwiek nielegalny szlag migracyjny do Europy. Nie ma i nie będzie na to naszej zgody – zapewnił.

– Zapora powstanie na długości 180 km wzdłuż granicy z Białorusią na terenie Podlasia. Na terenie Lubelszczyzny mamy naturalną zaporę w postaci rzeki Bug i tam będziemy zabezpieczać to w inny sposób – wyjaśnił minister Mariusz Kamiński.

Mariusz Kamiński podkreślił, że „zastosujemy nowoczesne i elektroniczne metody zarządzania granicą. To nie będzie tylko fizyczna, inżynieryjna zapora, ale będzie ona wyposażona w cały system perymetrii” – zapewnił.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ