„Zielony” Wrocław w ramach solidarności z nielegalnymi imigrantami

foto: twitter.com/SutrykJacek/media

Stadion Miejski i Iglica, te miejsca zaświecą  na zielono. To sygnał dla migrantów, że tu i teraz otrzymają ciepłą odzież, ciepły posiłek, lekarstwa i naładowanie baterii w telefonach komórkowych. Tylko jak to zrobi zielony obiekt sportowy albo stalowa konstrukacja?

Biuro prasowe Urzędu Miasta Wrocławia poinformowało w mediach społecznościowych, że nasze miasto dołącza do ogólnopolskiej akcji „Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie! Niech Polska zaświeci na zielono.”
Zielona Iglica i zielony Stadion Miejski to miejsca nie tyle pomocy, co solidarności. Tymczasem zielone światło ma zwrócić uwagę nielegalnym migrantom na miejsca, w których mogą otrzymać doraźną pomoc. Organizatorzy w języku angielskim, arabskim, kurdyjskim i francuskim zwracają się w mediach społecznościowych do wszyskich migrantów tak: „nie pomożemy Ci w ukrywaniu się ani w dalszej podróży. Pomożemy Ci tylko przetrwać – w ramach solidarności z człowiekiem w potrzebie”.

Akcja pomocy wymyślona przez prawnika, mieszkańca z Podlasia wpisuje się w scenariusz prezydenta Rosji a realizowany przez prezydenta Białorusi, który coraz bardziej przypomina wojenne działania zaczepne wobec Polski. Zielone światło po polskiej stronie na terenach przygranicznych ma zachęcać przybyszów z Azji czy Afryki do przekraczania granicy.

Ogólnopolska zielona akcja z jednej strony ma wymusić na opinii społecznej solidarność z migrantami, z drugiej… akceptację wchodzenia na terytorium RP kogokolwiek bez potrzeby sprawdzania tożsamości. Prezydenci i burmistrzowie niektórych miast już zgłosili włączenie się do zielonej strefy. Świdnicka Rada ds. równego Traktowania również domaga się wolnego korytarza do zachodniej granicy, tym samym wspiera reżim Łukaszenki, podobnie prezydent Jacek Sutryk.

Aktywiści zbierają podpisy pod petycją w sprawie „godności na granicach”.
Razem możemy pokazać, że polskie małe ojczyzny maja gotowość na przyjęcie uchodźców, i to właśnie w samorzaądach dostaną oni wsparcie: bezpieczny azyl, pracę, normalne godne życie. Mamy w naszym państwie 2477 gmin – włączmy się w pomoc na rzecz najsłabszych, stańmy na wysokości zadania w tym haniebnym czasie.

Dzisiaj Wrocław pokaże solidarność z przybyszami. A co, jeśli jakaś grupa tam przyjdzie? Czy urzędnicy prezydenta Jacka Sutryka mają wyznaczone dyżury i możliwości udzielenia pomocy?

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ