Polsce za obronę Europy dziękują… Niemcy. Zorganizowali nawet akcję poparcia polskiego rządu

„Dziękujemy polskiemu rządowi za ochronę dla Niemiec i Europy. Tak trzymać!” – głosi hasło na transparencie, jaki wywiesili Niemcy pod Bramą Branderburską w Berlinie. Poniżej znajduje się taki sam napis w ich języku ojczystym. Podobne banery wywieszone zostały w innych miastach.

Wieści o prowokacjach i hybrydowych atakach strony Białoruskiej na Polską granicę roznoszą się po świecie. Podczas gdy w Polsce niektórzy politycy opozycji nie potrafili ustosunkować się do sprawy zgodnie z interesem państwa, podpowiedzi dają im zwykli obywatele. Przykładem są akcje „DumaiSzacunek” czy „MuremZaMundurem”, w ramach których wywieszane są polskie flagi narodowe w celu podziękowania wojsku, policji i służbom, broniącym granicy.

Co ciekawe, także w Niemczech znaleźli się obywatele, którzy postanowili podziękować polskiemu rządowi i służbom mundurowym za „obronę Niemiec i Europy”. Banery z podziękowaniami wywieszone zostały w kilku największych miastach naszego zachodniego sąsiada, w tym w Berlinie, tuż przy Bramie Branderburskiej.

 

Zgodnie z informacjami, akcję przeprowadzili lokalni politycy Alternatywy dla Niemiec (AfD) wraz z bezpartyjnymi niemieckimi patriotami. Oprócz Berlina i przygranicznego Goerlitz, pikiety odbyły się także w kilku miastach Saksonii.

– Wspólnym podstawowym konsensusem Wolnych Saksonów jest przywiązanie do liberalnej Saksonii, która zachowuje swoją historycznie ukształtowaną tożsamość, która może i chce odważnie bronić się przed wytycznymi z Brukseli i Berlina. Chcemy żyć jako wolni Sasi w wolnej Saksonii!

– poinformowali organizatorzy wsparcia z Goerlitz, którzy najwyraźniej mają podobny z polskim punkt widzenia.

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ