Porównano głosowania ws. muru na granicy w Polsce i na Łotwie. Wąsik: To się samo komentuje

sejm 2.jpg

Codzienne narażanie życia i zdrowia przez mundurowych strzegących granicy, propagandowa presja wywierana przez reżim Łukaszenki i około tysiąc migrantów budujących obóz po stronie białoruskiej – to teraźniejszość związana z kryzysem na wschodniej granicy Polski. Pomimo zapowiedzi ze strony rządu, że nacisk białoruskiego dyktatora wzrośnie, opozycja, bagatelizowała sprawę, i jak się okazuje, jako jedyna spośród państw w podobnej sytuacji co Polska (nie licząc jednego głosu w Litwie), głosowała przeciw budowie trwałej zapory na granicy z Białorusią.

Krótkie i konkretne zestawienie w tej sprawie zamieścił na swoim Twitterze wiceszef MSWiA, Maciej Wąsik.

Głosowania w parlamentach w sprawie budowy zapory na granicy z Białorusią:
Łotwa- 0 głosów przeciw
Litwa – 1 głos przeciw
Polska – 174 głosy przeciw
To się samo komentujehttps://t.co/Z3FIUkUqps

— Maciej Wąsik 🇵🇱 (@WasikMaciej) November 12, 2021

Parlament łotewski podjął decyzje o budowie zapory na granicy z Białorusią. Wszyscy posłowie łotewscy poparli ustawę, która przewiduje podobne rozwiązania do naszej. Tak, Platformo – WSZYSCY

— Maciej Wąsik 🇵🇱 (@WasikMaciej) November 12, 2021

Sprawę skomentował również poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski

No tak. Niestety to Polska ma Tuska.

— Janusz Kowalski (@JKowalski_posel) November 12, 2021

Ustawa o trwałej zaporze została jednak uchwalona. Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora wzdłuż granicy z Białorusią powstanie na długości 180 km na terenie Podlasia. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug. Łącznie zapora będzie miała 5,5 metra wysokości. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne.

Źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj