Skandal! Reuters ilustruje Marsz Niepodległości 2021 zdjęciami ze starć z policją sprzed roku

Jak informowała policja, tegoroczny Marsz Niepodległości – rekordowy pod względem frekwencji – przebiegł bez zakłóceń. Problem mają niektóre redakcje, które nie mają jak krytykować „marszu nienawiści”, jak nazywali patriotyczne zgromadzenie. Ale od czego jest kreatywność? Na stronach agencji Reuters opublikowano tekst podpisany przez dwie polskie dziennikarki, w którym za ilustracje służą zdjęcia starć z policją z minionego roku.

Policja podała już oficjalne statystyki – Marsz Niepodległości A.D. 2021 przebiegł spokojnie. Zatrzymanych przez policję zostało 11 osób – w większości chodzi o posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Mandatami ukarano 13 osób, ale pamiętać przy tym trzeba, że Marsz Niepodległości liczył około 150 tysięcy uczestników.

Wczorajsze wydarzenia na ulicach Warszawy były dość spokojne i bezpieczne. Nie odnotowano poważniejszych incydentów

– podsumował Sylwester Marczak ze stołecznej policji.

O podejściu części mediów wiele mówi też komentarz ministra Przemysława Czarnka. „Udało się przeprowadzić naprawdę znakomite uroczystości – powiedział. Stwierdził, że potwierdzeniem faktu, iż marsz był udany jest… brak informacji na portalu Onet.

To, że udało się wczoraj przeprowadzić naprawdę znakomite uroczystości, podkreślające wagę niepodległości i patriotyzmu w Polsce, o tym świadczy choćby fakt, że dziś przeglądając Onet, to nie ma ani jednej informacji o Marszu Niepodległości. To znaczy, że marsz był tak udany, tak niebywale udany, w tak wspaniałej atmosferze przebiegał – widzieliśmy całe rodziny z małymi dziećmi w wózeczkach, z flagami – maszerowały, żeby pokazać swoją dumę z niepodległości, dumę z bycia Polakami, do tego stopnia, że nawet Onet dzisiaj nic o tym nie pisze

– mówił Czarnek.

Tymczasem niesławna zasada mówi, że jeśli wróg nie istnieje, to trzeba go sobie wymyślić. Polskie dziennikarki Joanna Plucińska i Anna Włodarczyk-Semczuk piszą w swoim materiale dla agencji Reuters – a więc odbieranym na całym świecie – maszu „skrajnej prawicy” a całość opatrzyły zdjęciami z zeszłorocznego marszu, gdzie mimo ogólnie dobrej atmosfery doszło do starć pomiędzy małymi grupkami uczestników a policją.

Źródło: niezalezna.pl, Reuters, twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj