Gwałt w Pałacu Elizejskim?

Kobieta służąca we francuskim wojsku zgłosiła twierdzi została ofiarą gwałtu w Pałacu Elizejskim. Postępowanie śledcze w tej sprawie otwarto 12 lipca – podały w piątek francuskie media.

Jak wskazuje dziennik „Libération” do zdarzenia miało dojść po uroczystościach pożegnalnych trzech współpracowników prezydenta Francji Emmanuela Macrona latem tego roku. Głowa państwa opuściła park, w którym odbywało się zgromadzenie, ok. godz. 22. Wtedy miało dojść do gwałtu. Kobieta zeznania na policji złożyła kilka godzin po zdarzeniu. Zgłosiła, że została ofiarą przemocy seksualnej w Pałacu Elizejskim.

Wszczęto postępowanie 

Jak wskazuje dziennik „Libération”, podejrzany został już zatrzymany i przesłuchany przez departament policji, który zajmuje się sprawą.

Pałac Elizejski komentuje

Oficjalna rezydencja prezydenta Francji, wyjaśniała francuskim mediom, że nigdy nie należy komentować spraw sądowych będących w toku.

– Gdy fakty zostały przedłożone władzom, natychmiast podjęto odpowiednie środki wysłuchanie, wsparcie i opieka dla pokrzywdzonej – tłumaczą.

 

ŹRÓDŁO: TVP INFO/ telewizjarepublika.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj