Udostępniła wpis o „Polakach je**nych psychopatach”. To córka komendanta, u którego zakatowano Przemyka

Mnóstwo wulgarnych wpisów dotyczących Marszu Niepodległości pojawiło się w sieci. Jeden z nich – o treści „Polacy to psychopaci j***ani” – udostępniła wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra. Warto przypomnieć, że jest to – jak ustaliła „Gazeta Polska” – córka milicjanta, na którego komisariacie zakatowano Grzegorza Przemyka.

Wiceprezydent Machnowska udostępniła 11 listopada wpis z wulgarnym komentarzem dotyczącym Marszu Niepodległości i Polaków w nim uczestniczących.

„Polacy to psychopaci j**ani” – brzmiał tweet, odnoszący się do Marszu Niepodległości.

Wpis podała dalej właśnie Aldona Machnowska-Góra.

Następnie naiwnie tłumaczyła, że „podała dalej tweeta, nie zwracając uwagi na komentarz innej osoby, z którym się nie identyfikuje”.

Jak się okazuje, Machnowska-Góra to córka Konstantego Machnowskiego, komendanta komisariatu na Jezuickiej, na którym śmiertelnie pobito Grzegorza Przemyka – co ujawniła „Gazeta Polska”. Maturzysta otrzymał kilkadziesiąt uderzeń pałkami w plecy i kilkanaście ciosów w brzuch.

Ojciec Machnowskiej – jak wynika z materiałów IPN – po śmiertelnym pobiciu Grzegorza Przemyka awansował do stopnia majora, a następnie, w końcu lat 80., na własna prośbę został skierowany do rodzinnej Ostrołęki na stanowisko komendanta Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych.

Konstanty Machnowski uniknął odpowiedzialności za sprawę śmiertelnego pobicia Grzegorza Przemyka. W aktach sprawy zachowała się notatka ówczesnego szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka: „Ma być tylko jedna wersja śledztwa – sanitariusze”. O tej tezie, jako jedynie słusznej, mówiła oficjalna propaganda, która prowadziła też kampanię zniesławiania matki Przemyka i jego otoczenia.

 

Źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj