Wrocław: czy ruszy budowa kładki Niepodległości na Miejskiej Fosie

commons.wikipedia.org

Projekt w 2018 roku został odrzucony przez byłego prezydenta Rafała Dutkiewicza. Miałby połączyć Wzgórze Partyzantów z Przedmieściem Oławskim. Jest to pomysł Akcji Miasto.

Reprezentacyjne miejsce we Wrocławiu z uwagi na ukształtowanie terenu i możliwości architektoniczne mogłoby być wykorzystywane na wiele sposobów. Nigdy jednak nie miało prawdziwego gospodarza. Czy prezydent Jacek Sutryk zmieni złą passę?

O rewitalizacji Wzgórza Partyzantów mówi się odkąd Miasto w 1990 roku zgodziło się na użytkowanie wieczyste zabytkowych obiektów przez Retropol na 40 lat. Zgodnie z umową nowy właściciel całej działki został zwolniony z opłat za użytkowanie w zamian za remont zabytkowych obiektów. Jednak żadna ze służb podległych magistratowi nie potrafiła wyegzekwować realizacji umowy. Oprócz zaniechania opieki nad zabytkami, nieuczciwy użytkownik podłączył się do sieci energetycznej poza licznikami. Ta sprawa została wepchnięta głęboko do szuflady. W końcu w 2017 roku Miasto wskutek wieloletniej walki sądowej z Retropolem z trudem odzyskało swoją własność.

W ocenie ekspertów wszystkie obiekty grożą katastrofą budowlaną, ale już można mówić o światełku w tunelu. Wrocław na remont Wzgórza Partyzantów otrzymał 19 mln zł., dlatego
Akcja Miasto wraca do swojego projektu zbudowania kładki Niepodległości. Wkrótce zobaczymy czy ich pomysł zaprobuje prezydent Jacek Sutryk i jego radni.

Aktywiści w związku z otrzymaniem przez Wrocław dotacji na rewitalizację Wzgórza Partyzantów napisali w mediach społecznościowych o swoim pomyśle sprzed kliku lat.

Ponad 3 lata temu pokazaliśmy koncepcję kładki przy Wzgórzu Partyzantów. Prezydent Dutkiewicz nie chciał przeznaczyć na to środków. Teraz jest kolejna okazja do działania. Wrocław wyremontuje Wzgórze. Dlatego zawnioskowaliśmy do prezydenta Sutryka, by zlecić projekt kładki.

Źródło: twitter.com/AkcjaMiasto

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ