Żaryn: Według naszych informacji, do szturmu ma dojść dziś w nocy

Służby białoruskie skłaniają niektórych migrantów do przeprowadzania ataków na granicę RP – informuje na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Jak udało się dowiedzieć redakcji Niezalezna.pl, od osób, które przebywają na granicy, szturm może odbyć się dziś w nocy (z niedzieli na poniedziałek).

Służby białoruskie skłaniają niektórych migrantów do przeprowadzania ataków na granicę RP, a nawet atakowania polskich żołnierzy i funkcjonariuszy

– poinformował na Twitterze Żaryn.

Białorusini liczą na eskalacje napięcia i realizację własnych planów przeciwko Polsce

– dodał rzecznik, publikując screen wiadomości z komunikatora, którego używają migranci.

Według informacji, które uzyskaliśmy od osób znajdujących się przy granicy, do szturmu ma dojść w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez polski rząd w pasie przygranicznym po białoruskiej stronie granicy z Polską przebywa obecnie ok. 2-4 tys. migrantów. Regularnie dochodzi do prób siłowego przekroczenia granicy oraz prowokacji ze strony służb białoruskich. Od 2 września, w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy.

 

Źródło: niezalezna.pl,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj