Prezes PZPN reaguje na apel Sakiewicza. Kulesza: dostrzegamy istotę problemu

6 listopada piłkarze Czarnych Żagań nieoczekiwanie przegrali 1:3 mecz z niżej notowanym rywalem, grając w eksperymentalnym składzie.  Wszyscy zastanawiali się, skąd wzięły się tak duże problemy kadrowe żagańskiej drużyny. Okazało się, że wielu zawodników Czarnych to… żołnierze – zostali właśnie wezwani na granicę z Białorusią. Zamiast walczyć z przeciwnikami na boisku, rozpoczęli heroiczne działania w obronie Ojczyzny. Czarni przegrali jeszcze jeden mecz, a na kolejne spotkanie nie udało im się uzbierać składu i oddali je walkowerem.

W obronie piłkarzy Czarnych Żagań stanął także Tomasz Sakiewicz: redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, a także członek komisji ds. mediów i marketingu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wystąpił z listem do prezesa PZPN Cezarego Kuleszy, alarmując m.in., że „klub Czarni Żagań stracił szansę na awans do III ligi z powodu wyjazdu większości podstawowego składu w ramach służby wojskowej, a Lubuski ZPN nie umożliwił im przełożenia meczów”.

 

 

Zaangażowanie patriotyczne sportowców i ich służba Ojczyźnie warte są najwyższego uznania. W związku z tym zwracam się z prośbą do Pana Prezesa o wpłynięcie na okręgowe związki piłki nożnej, by sprawę piłkarzy-żołnierzy oraz klubów związanych z wojskiem traktowały priorytetowo i umożliwiały im przekładanie meczów, tak by nie traciły one w rozgrywkach.  Zarówno w imię patriotyzmu jak i zasad fair play

– napisał Sakiewicz w liście opublikowanym w całości na naszym portalu.

Dzisiaj dostaliśmy odpowiedź prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej:

Rozgrywki, których dotyczy cała sytuacja, są prowadzone przez Lubuski Związek Piłki Nożnej, który posiada autonomię w zakresie ustalania terminarza rozgrywek, w tym przekładania meczów. Polski Związek Piłki Nożnej nie posiada formalnych narzędzi wpływu na decyzje związku regionalnego. Mogę jednak potwierdzić, że dostrzegamy istotę problemu i prowadzimy dialog na rzecz rozwiązania tej sytuacji. Rekomendujemy uwzględnienie oczekiwań klubu w taki sposób, aby jednocześnie nie naruszyć integralności rozgrywek

– zapewnił Cezary Kulesza w odpowiedzi.

Sprawdziliśmy w związkowym portalu „Łączy nas piłka” – póki co mecz Czarnych z Ilanką Rzepin nie został przełożony na inny termin i teoretycznie ma się odbyć w sobotę o 13:00. Do sprawy wrócimy, sprawdzając w jaki sposób Lubuski ZPN i PZPN pochyliły się nad nią.

 

Źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj