Ks. bp Bronakowski: wrogowie Polski chcąc zniszczyć naród, niszczą jego wiarę i moralność chrześcijańską

Ks. bp Tadeusz Bronakowski w środowym felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” przypomniał postać Karola Libelta, polskiego XIX-wiecznego filozofa i działacza społecznego, zwracając uwagę na spisany przez niego testament.

– Umieścił w nim niezwykłe przesłanie do swoich dzieci. Napisał: „dzieci moje przede wszystkim niech kochają ojczyznę, niech im drogą będzie ich narodowość, niech się nie wstydzą, ale niech się szczycą, że są Polakami. Niech ich nie opuszcza nadzieja, że gdy wypełnią się dni sprawiedliwości Bożej za ciężkie winy przodków, Polska wróci znów do niepodległości swojej”. Te piękne słowa poprzedził wyznaniem wiary: „Urodziłem się w religii rzymskokatolickiej Pełniłem przez cały żywot mój jej przykazania i w tejże religii pragnę zakończyć dni moje – mówił duchowny.

Przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych KEP przywołał także nauczanie Sługi Bożego ks. Piotra Skargi.

– Mimo, że od śmierci ks. Piotra Skargi minęły ponad cztery wieki, to jego słowa nadal wywierają silny wpływ na duszę naszego narodu. W swoich kazaniach piętnował postawy Polaków niszczące ojczyznę, wśród nich nieżyczliwość względem Rzeczypospolitej, chciwość, niezgodę, występki przeciwko religii katolickiej, słabość władzy, niesprawiedliwe prawa, grzechy wołające o pomstę do nieba. Wołał o opamiętanie rządzących i poddanych. Potępiał pijaństwo, rozpustę, powszechność grzechów publicznych i ich bezkarność – zwracał uwagę ksiądz biskup.

Podkreślił, że wielcy patrioci mieli świadomość, że to właśnie ów rozkład moralny narodu był przyczyną utraty przez Polskę niepodległości.

Powołując się na bł. ks. Bronisława Markiewicza wskazał, że jedną z najbardziej destrukcyjnych wad narodu polskiego jest pijaństwo. Z kolei bł. ks. kard. Stefan Wyszyński zaznaczał, że wrogowie Polski chcą uderzyć w Kościół oraz upodlić i rozpić naród, gdyż doskonale wiedzą, co Polakom pomaga, a co szkodzi. Prymas Tysiąclecia mówił, że wrogów narodu można poznać po ich stosunku wobec Boga i moralności chrześcijańskiej.

– Umieją oni ocenić sens tej moralności dla nas, wiedzą, że jest ona siłą i mocą narodu, że najlepiej służy jego bytowi, całości i jedności. Dlatego chcąc zniszczyć naród, niszczą jego wiarę i moralność chrześcijańską – wskazał duszpasterz.

Na zakończenie felietonu przytoczył słowa św. Jana Pawła II, które papież Polak wypowiedział w Skoczowie w 1995 r.

– „Czas próby polskich sumień trwa! Musicie być mocni w wierze!” – przypomniał ks. bp Tadeusz Bronakowski, cytując słowa świętego.

radiomaryja.pl/ TV Trawam 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj