Kolej Aglomeracji Wrocławskiej coraz bliżej powstania

Koleje Dolnośląskie S.A

Stawiamy na rozwój kolei na Dolnym Śląsku. Samorząd Województwa Dolnośląskiego przygotowuje się do uruchomienia już w grudniu Kolei Aglomeracji Wrocławskiej. Wspólnie z przedstawicielami Kolei Dolnośląskich, miasta Wrocław, Gminy Czernica i Gminy Jelcz-Laskowice udało się wypracować wstępne porozumienie.

Samorządy lokalne przystały na propozycję Zarządu Województwa Dolnośląskiego co do zasad funkcjonowania i finansowania połączeń pasażerskich na linii kolejowej Jelcz-Laskowice przez Czernicę do Wrocławia. Pasażerowie pojadą na tej trasie nowym pociągiem hybrydowym Kolei Dolnośląskich, na co wyraziło zgodę Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski spotkał się również z przedstawicielami Stowarzyszenia Bezpartyjny Wrocław, którzy apelowali o uruchomienie połączenia do Jelcza-Laskowic i włączenie przystanków Szczepin oraz Iwiny do nowego rozkładu jazdy. Na obu tych przystankach w pierwszej połowie grudnia zatrzymywać się będą pociągi Kolei Dolnośląskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj