Wrocław kończy pogram sprzedarzy lokali gminnych. PIS chce prolongować termin

kamienic.jpg

Radni PIS proszą prezydenta o przedłużenie o dwa lata bonifikaty przy kupnie mieszkań komunalnych. Miasto dawało taką możliwość od trzech dekad, teraz magistrat z końcem roku chce zakończyć wieloletni program.

Propozycja uchwały radych klubu Prawa i Sprawiedliwości będzie dzisiaj omawiana podczas sesji. Jak czytamy, wprowadzenie zmiany wydłuża o dwa lata czas na składanie wniosków w sprawie wyrażenia woli nabycia lokalu przez najemców. Pierwotnie był to koniec grudnia 2021 r. natomiast po zmianie będzie 31 grudnia 2023 r.

Radni zaznaczają, że najemcy w czasie pandemii nie mieli możliwości podjęcia działań, które były konieczne przy decyzji o zakupie mieszkania na preferencyjnych warunkach.

Okres znaczących ograniczeń związanych z przeciwdziałaniem Covid-19 oraz inne komplikacje wynikające z sytuacji epidemicznej trwa już przeszło półtora roku. Dostępność urzędów, która w szczególności dotyczy osób starszych, została znacząco ograniczona. Intencją jest więc zrekompensowanie mieszkańcom Wrocławia ograniczeń i utrudnień, które nie pozostały bez wpływu na kwestie zgłaszania chęci wykupu mieszkania.

Drugi ważny powód to brak możliwości złożenia skutecznego wniosku w sprawie wykupu najemcom mieszkań w gminnych kamienicach, które były poddawane termomodernizacji przy wykorzystaniu środków europejskich. Lokale w tych kamienicach były okresowo wyłączone z możliwości wykupu.

Z sygnałów, które do nas dochodzą wynika, że projekt może liczyć na przychylność pozostałych klubów w Radzie Miasta i wejdzie w życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj