Pożyczyła” kartę bankomatową znajomego bez jego wiedzy i wypłaciła z jego konta kilka tys. zł

pixabay

Dzięki intensywnym i skutecznym działaniom funkcjonariusza z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Oławie udało się ustalić i zatrzymać kobietę, która „pożyczyła” kartę bankomatową znajomego bez jego wiedzy, a następnie włamała się na jego konto i wypłaciła sobie kilka tysięcy zł.

48-letnia mieszkanka gminy Domaniów w okresie od lutego do sierpnia bieżącego roku przy użyciu „pożyczonej” karty bankomatowej swojego znajomego, w posiadanie której weszła bez jego wiedzy, włamała się na jego konto i sukcesywnie okradała go, wypłacając różne kwoty pieniędzy. Łącznie łupem kobiety padły środki finansowe w kwocie ponad 6 tysięcy zł.

Kobieta wpadła dzięki intensywnym oraz skutecznym działaniom oławskiego policjanta pionu dochodzeniowo-śledczego, który w toku prowadzonych czynności ustalił jej dane i doprowadził do jej zatrzymania. Podejrzana usłyszała łącznie 14 zarzutów. Swoje zachowanie tłumaczyła trudną sytuacją finansową spowodowaną panującą pandemią. Za włamanie na konto i kradzież pieniędzy grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj