Europoseł Hetman: Po Rosji Władimira Putina można spodziewać się wszystkiego

Tuż przy granicy z Polską powstaje miasteczko dla turystów prezydenta Łukaszenki. Próby forsowania naszej granicy trwają, tak samo jak ich przemyt w kierunku Niemiec. Koncentracja wojsk rosyjskich blisko Ukrainy budzi niepokój opinii społecznej na świecie. UE i NATO monitorują skalę zagrożenia.

Łukaszenko, jak spodziewali się unijni funkcjonariusze nie odpuścił. Czy armia rosyjska trzyma białoruskiego dyktatora w szachu? Dlaczego koncentracja putinowskich sił zbrojnych jest tuż przy granicy z Ukrainą? Co z tym wszystkim wspólnego ma pozostawiony sprzęt wojskowy i cała infrastruktura po niedawnych ćwiczeniach Zapad 2021?

Białoruś i wywołany konflikt migracyjny kierowany jest przez Kreml, co do tego już nikt nie ma wątpliwości. Zdaniem europosła PSL Krzysztofa Hetmana Unia pomogła i problem tzw. uchodźców został zażegnany dzięki interwencji i „wielkim wysiłkom” europejskich urzędników. Ludowiec twierdzi, że polski rząd zawiódł. Premier i prezydent nie podjęli odpowiednich i skutecznych działań. Zrobiła to Komisja Europejska, dzięki niej zostały zablokowane loty do Mińska, a to oznacza, że polska dyplomacja nie działa.

Europoseł Hetman przekonuje, że mamy do czynienia nie z kryzysem humanitarnym tylko kryzysem politycznym.

Reżim Łukaszenki robi to specjalnie, z premedytacją, za zgodą a wręcz można przypuszczać, że prezydent Rosji zachęca go do tego i nim kieruje! Urzędnicy w PE, błyskawicznie zareagowali jak tylko ten kryzys rozpoczął się, odbyła się debata na ten temat i wtedy PE przyjął rezolucję. Wszyscy wiemy, że Ursula von de Leyen rozmawiała z Joe Bidenem, wiemy, że byli też inni politycy, którzy rozmawiali z Łukaszeką i z Putinem.

Minął miesiąc od wypowiedzi Putina w sprawie członkostwa Ukrainy w NATO. Zapowiedział on, że do tego nie dopuści i swój plan osaczenia byłych republik realizuje na oczach świata. Ludowiec jest przekonany, że UE i NATO będą skuteczne zarówno w przewidywaniu jak i działaniu.

Po Rosji Władimira Putina można spodziewać się wszystkiego, więc tutaj trzeba się wykazać niezwykłą czujnością. Jestem przekonany o tym, że odpowiedni ludzie i instytucje czuwają nad tym, zarówno w Polsce, zarówno w NATO i UE, monitorują tę sytuację i będą wiedzieć co się tam dzieje i przewidywać zamiary Władimira Putina.

źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ