Radni Leśnicy chcą kolei aglomeracyjnej we Wrocławiu

Koleje Dolnośląskie S.A

Radni i Radne Osiedla Leśnica we Wrocławiu na sesji w dniu 29.11.2021 podjęli uchwałę – apel do Pana Prezydenta Jacka Sutryka i Rady Miejskiej Wrocławia o powrót do rozmów z władzami województwa dolnośląskiego w sprawie stworzenia wspólnej oferty biletowej dla systemu kolei aglomeracyjnej oraz o rozwój kolei aglomeracyjnej dla lepszej obsługi komunikacyjnej Osiedla Leśnica.

Od 01.07.2021r. mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia utracili możliwość korzystania z biletów sieciowych MPK Wrocław w pociągach Kolei Dolnośląskich i Polregio na terenie Wrocławia. Oznacza to konieczność dokupienia drogiego biletu kolejowego. To również podwyżka dla dzieci, studentów i seniorów, którzy mogli korzystać z darmowych przejazdów na terenie Wrocławia. Ta sytuacja wynika z braku porozumienia pomiędzy Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego, przewoźnikami kolejowymi i Prezydentem Wrocławia. Radni i radne wzywają władze Wrocławia do ponownego przystąpienia do rozmów i przywrócenia zlikwidowanych w lipcu biletów aglomeracyjnych. Tak ważnych dla mieszkańców Leśnicy, Stabłowic, Złotnik, jak również innych peryferyjnych osiedli Wrocławia.

Kolej aglomeracyjna już dziś jest atrakcyjnym środkiem transportu dla wielu mieszkańców Wrocławia. Pasażerowie z Leśnicy, Stabłowic czy Złotnik korzystają regularnie ze stacji Wrocław Leśnica, Wrocław Pracze Odrzańskie, Wrocław Stadion, Wrocław Żerniki i chcieliby by powstały dwie kolejne stacje: Wrocław Złotniki i Wrocław Stabłowice. W swoim apelu zwracają się do władz Wrocławia o podjęcie działań w tym zakresie. Mają nadzieję, że kolej będzie jeszcze lepszym środkiem transportu i pozwoli najszybciej dostać się do centrum miasta.

Radni i radne zwracają się też do władz Wrocławia o zadbanie o regularny takt kursowania pociągów, co najmniej co 20 minut. Dzięki przewidywalności i częstotliwości kursów, kolej stanie się atrakcyjną alternatywą dla samochodu. Podkreślają również konieczność budowy dużych parkingów Park&Ride przy stacjach kolejowych Wrocław Leśnica i Wrocław Żerniki. Zachęci to wielu kierowców do rezygnacji z dalszej jazdy i przesiadania się na kolej. Uporządkuje to również sytuację na ulicach w okolicach wspomnianych dworców.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ