Prof. Norbert Maliszewski: Gdyby rządziła opozycja, byłoby mniej zaszczepionych

– Jeśli sytuacja będzie dalej trudna, to nikt się nie będzie wahać, aby dalej obniżać podatki – zapowiada w rozmowie z Interią prof. Norbert Maliszewski, szef Rządowego Centrum Analiz. Doradca premiera mówi także o czwartej i piątej fali COVID-19. – Gdyby teraz opozycja rządziła w Polsce, to zaszczepionych osób byłoby mniej – przekonuje.

Jakub Oworuszko, Interia: Czego Polacy najbardziej się obawiają: pandemii, inflacji czy kryzysu na granicy?

Prof. Norbert Maliszewski, szef Rządowego Centrum Analiz: – Najbardziej obawiają się inflacji, ponieważ ona dotyczy każdego z nas i bezpośrednio można ją odczuć, robiąc zakupy w sklepach czy na stacjach paliw. Trzeba pamiętać, że jest to zjawisko powszechne, rekordowa inflacja jest i w Niemczech i w Stanach Zjednoczonych. Natomiast liczy się reakcja. Po kryzysie finansowym w latach rządów PO-PSL też była wysoka inflacja, ale wtedy Donald Tusk mówił, że nie ma przycisku, którym mógłby wyłączyć inflację. Co więcej, Tusk podniósł VAT. My się tym różnimy, że przygotowaliśmy Tarczę Antyinflacyjną, która ma zmniejszyć presję inflacyjną i spowodować, że Polacy będą w mniejszym stopniu odczuwali wysokie ceny. Tarcza ma też zatrzymać spiralę cenowo-płacową.

więcej na:

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-prof-norbert-maliszewski-gdyby-rzadzila-opozycja-byloby-mniej-zaszczepionych,nId,5684335

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj