Podczas XII sesji Rady Powiatu Kłodzkiego Klub Radnych „Prawo i Spraweiedliwość”zgłosił propozycję przyjęcia dwóch stanowisk Rady Powiatu Kłodzkiego:
1. Stanowisko RPK w sprawie 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego,
2. Stanowisko RPK w sprawie obrony polskich granic i poparcia dla polskich służb.
Obydwa stanowiska głosami rządzących ( 11 przeciw stanowisko 1. i 13 przeciw stanowisko2.) zostały odrzucone.
Poruszające ważne sprawy wspólnoty samorządowej powiatu ale i całego narodu polskiego stanowiska ponownie zostały zgłoszone i odczytane jako Stanowiska Klubu Radnych „Prawo i Sprawiedliwość.”
Stanowisko
Klubu Radnych „Prawo i Sprawiedliwość”
Rady Powiatu kłodzkiego
w sprawie obrony polskich granic i poparcia dla polskich służb
Od kilku miesięcy jesteśmy świadkami bezprecedensowej agresji ze strony reżimu Aleksandra Łukaszenki na naszą wschodnią granicę. Bezpieczeństwo Polski zostało zagrożone hybrydową wojną przy zaangażowaniu tysięcy migrantów chcących nielegalnie przedostać się do Niemiec i których reżim białoruski cynicznie wykorzystuje do atakowania polsko – białoruskiej granicy i napaści na polskie służby broniące naszego kraju. Dlatego z wielkim uznaniem i wdzięcznością przyjmujemy wysiłki polskiej Straży Granicznej, Policji, Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej, które z profesjonalizmem, sprawnością organizacyjną — ale i z powściągliwością w użyciu posiadanych środków — skutecznie powstrzymują ataki na granicę Polski, będącej równocześnie granicą Unii Europejskiej oraz NATO.
Wsparcie dla polskich służb broniących granic Unii Europejskiej przed hybrydowym atakiem ze strony Białorusi płynie z najróżniejszych zakątków świata: z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii, Grecji, Macedonii, Czech, Słowacji, Ukrainy, od polityków z Unii Europejskiej i kilku innych ważnych instytucji międzynarodowych.
Klub Radnych „Prawo i Sprawiedliwość” Rady Powiatu Kłodzkiego solidarnie przyłącza się do wszystkich, którzy widzą i doceniają zaangażowanie i poświęcenie służb strzegących naszej granicy.
Dziękujemy za Waszą skuteczność, za to, że możemy czuć się bezpieczni, wyrażamy szacunek dla Was, dla polskiego munduru, dziękujemy za Waszą wierność słowom przysięgi: „W potrzebie krwi własnej nie szczędzić ni życia”. Zapisujecie się pięknymi zgłoskami w historii naszej Ojczyzny. Dziękujemy.
Św. Jerzy, który jako patron żołnierzy przypomina o męstwie i wierności i św. Jan Paweł II, który mówił, że patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste, niech mają Was w swej opiece.
Stanowisko
Klubu Radnych „Prawo i Sprawiedliwość
Rady Powiatu Kłodzkiego
w sprawie 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego
13 grudnia 2021r. mija 40 rocznica ogłoszenia w Polsce stanu wojennego. Wprowadzony został niezgodnie z Konstytucją, a dokonała tego „grupa przestępcza o charakterze zbrojnym”, jak orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie wyrokiem z 12 stycznia 2012 roku. Ten zbrodniczy akt skutkował internowaniem ponad 10 tysięcy działaczy opozycji antykomunistycznej, tysiące było inwigilowanych i zastraszanych, tysiące wypędzono z kraju. Około 100 osób straciło życie.
Stan wojenny został wprowadzony w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. na terenie całej Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej na polecenie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim. Przyczyną było malejące poparcie dla polityki władz państwa i zamiar utrzymania władzy za wszelką cenę oraz obawy władz komunistycznych przed dążeniami środowisk wolnościowych do uniezależnienia się od Związku Radzieckiego i wypowiedzenia Układu Warszawskiego.
Mając świadomość ogromnego poparcia społecznego dla „Solidarności” i związanego z tym zagrożenia dla swojej pozycji, komuniści postanowili użyć siły i rozprawić się z opozycją. „Solidarność” została zepchnięta do podziemia, a jej przywódcy aresztowani. Władza nie miała skrupułów, by strzelać do stawiających opór ludzi, by wyprowadzić przeciwko nim na ulice czołgi, oddziały milicji, wojska, ZOMO, ORMO. Odebrano wszelką nadzieję na wolność.
Nie wolno nam zapomnieć o ofiarach stanu wojennego: zamordowanych w trakcie pacyfikacji kopalni „Wujek”, pokojowych manifestacjach w Lubinie, Wrocławiu czy Warszawie, ale też zakatowanych podczas przesłuchań i zastrzelonych na ulicach wielu innych polskich miast. Tym wszystkim Bohaterom, którzy za wolność Ojczyzny zapłacili najwyższą cenę, winniśmy wieczną pamięć. Oddając Im cześć nie możemy jednak zapominać o oprawcach, których nie osądzono i którzy nie ponieśli kary za tę zbrodnię na polskim narodzie.
Jednym z męczenników stanu wojennego, porwanym i bestialsko zamordowanym przez komunistycznych oprawców był bł. ksiądz Jerzy Popiełuszko. Zginął, gdyż był niezłomnym rzecznikiem i obrońcą godności człowieka, praw ludzkich do wolności, sprawiedliwości, miłości i prawdy.
Klub Radnych „Prawo i Sprawiedliwość” Rady Powiatu Kłodzkiego, w przededniu 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego składa wyrazy czci i hołdu wszystkim ofiarom represji komunistycznego reżimu, znanym i bezimiennym bohaterom, którzy oddali Ojczyźnie zdrowie i życie, którzy wytyczyli drogę do Niepodległej Polski.
no co się dziwić ??? otóż jesli spojrzymy na sondaże poparcia to od lat widzimy ,że od 20 do 24% to jest Qualicja i inne antypolskie ugrupowania mają takie wyniki,a w nich niestety znajdują się postkomuniści lub dzieci postkomunistów,no bo skoro było około 1 mln członków PZPR to gdzie oni się podziali??? ano właśnie w tych wymienionych ugrupowaniach.Podobnie jest w Lądku Zdrój,to samo,wszystko na anty co polskie lecz nie zdają sobie z tego sprawy,bo jęsli nie daj Bóg Polska straciłaby suwerenność,to te wille w części zdrojowej w Lądku,duże mieszkania ,myślę ,że podobnie jest w Kłodzku,bo unijna komisarz tak jak z Turowem każe oddać te ziemie niemcom,ale kto wie czy im to nie pasi w końcu zbieranie szparagów i mycie starych niemców to nie tka zła praca .OBY NIGDY SIĘ TO NIE SPRAWDZIŁO