Afera korupcyjna w Platformie?

fot: youtube

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali 6 osób podejrzanych o przestępstwa korupcyjne związane z funkcjonowaniem Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie. Czynności przeprowadzono w związku ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Wśród zatrzymanych osób jest między innymi pełniący do 2016 r. funkcję Dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Szczecinie. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów – między innymi płatnej protekcji oraz przyjęcia korzyści osobistej w zamian za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa.

Jednocześnie  przeprowadzono niezbędne czynności, między innymi w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centralnej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz w Zachodniopomorskim Oddziale Regionalnym ARiMR w Szczecinie.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Główny podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

 
źródło: CBA/ TT

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj