Bardzo trudne warunki na drogach Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Apelujemy o ostrożność

print skrn, yt

Bardzo trudne warunki na drogach Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Apelujemy o ostrożność!

 
Padający w nocy marznący deszcz doprowadził do bardzo trudnych warunkach nie tylko na jezdniach, po których codziennie poruszają się tysiące pojazdów, ale też na chodnikach i drogach rowerowych. Dlatego też apelujemy o bardzo ostrożną jazdę oraz o szczególne zwracanie na innych uczestników ruchu, tak, aby każdy dziś rano bezpiecznie dotarł do pracy, szkoły, czy na uczelnię.
Dziś w nocy temperatura spadła poniżej 0 stopni. Taka sytuacja, w połączeniu z wczorajszymi opadami, to prosty przepis na niebezpieczne oblodzenie. Od rana wszyscy kierujący powinni szczególnie uważać i zdjąć nogę z gazu. IMGW wydało pierwszy z trzech stopni ostrzeżenia dla Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Drogi, szczególnie te boczne, są bardzo śliskie.
Poranek większość z nas przywitał śliskim chodnikiem przed domem. Już samo dotarcie do miejsca parkingowego mogło nie być łatwe, a co dopiero ruszenie gdziekolwiek własnym pojazdem, nawet wyposażonym w dobrej jakości opony zimowe. Choć główne drogi regionu są w dobrym stanie, to już większość bocznych uliczek i alei pokrywa cienka warstwa lodu, która praktycznie uniemożliwia poruszanie się zarówno samochodami, jak też nawet na własnych nogach.
Już ok. godz. 7.00 rano do wrocławskich policjantów wpłynęło 14 zgłoszeń o wszelkiego rodzaju zdarzeniach drogowych. Ich ilość niestety może się zwiększać, wraz ze wzrostem ilości pojazdów na drogach naszego regionu.
Wczesnym rankiem, kiedy drogi są jeszcze zmrożone i zaczyna się większy ruch pojazdów – jedziemy do pracy lub odwozimy dzieci do szkół, pamiętajmy o zachowaniu właściwego odstępu od pojazdu poprzedzającego. Większość z kolizji, do których dochodzi w takich warunkach, to najechania na tył pojazdu poprzedzającego. Zostawmy sobie więc bezpieczną odległość na ewentualne manewry.
Dla obszaru całego Wrocławia, a także powiatu wrocławskiego IMGW wydało pierwszy z trzech stopni ostrzeżenia. Oznacz to, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym. Zalecana jest ostrożność oraz potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
Pamiętajmy również o tym, aby ruszając w podróż samochodem uzbroić się w cierpliwość i wyruszyć wcześniej, niż zwykle. Prędkość pojazdów jest w takich warunkach znacznie mniejsza, kolizje mogą powodować tworzenie się korków. Naprawdę niepotrzebny jest nam w takich warunkach pośpiech, związany z tym, że możemy się gdzieś spóźnić. Zaplanujmy wyjście z domu tak, aby wyjechać wcześniej i bezpiecznie dojechać do celu, bez niepotrzebnych zdarzeń i nerwów po drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj