We Francji grożono śmiercią katolikom podczas procesji maryjnej

fot. pl.freeimages.com

We Francji grożono śmiercią katolikom podczas procesji maryjnej. Padały obelgi w stronę duchownych i wiernych. Śledztwo w sprawie ataku wszczęła prokuratura.

Atak na katolików miał miejsce 8 grudnia 2021 roku – podaje francuski dziennik „Le Figaro”. Podczas procesji zorganizowanej ku czci Matki Bożej około trzydziestu wiernych z parafii Fontenelles w podparyskim Nanterre zostało zaatakowanych przez 10 osób. Katolikom grożono śmiercią i oblewano ich wodą.

Jeden z atakujących rzucił w wiernych płonącą pochodnią. Padały obelgi i groźby pod adresem duchownych i parafian. Procesja była zatwierdzona przez prefekturę. Jednak organizatorzy musieli zrezygnować z zaplanowanej trasy procesji. Gdy policja przybyła na miejsce ataku, sprawcy uciekli. Wtedy procesję wznowiono – informuje francuski dziennik. Śledztwo w sprawie groźby śmierci i przestępstw oraz wykroczeń wobec ludzi, oraz przemocy na spotkaniach wszczęła tamtejsza prokuratura.

Ataki na katolików potępił francuski minister spraw wewnętrznych. Określił je jako „czyny niedopuszczalne”. W najbliższych dniach zaatakowanych parafian odwiedzi diecezjalny ksiądz biskup.

źrodło: TV Trwam News / Radio Maryja 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj