Zarzuty dla sprawcy niedzielnego potrącenia na ulicy Rogowskiej

fot: youtube

W niedzielę około południa kierujący osobowym Volkswagenem potrącił osobę pieszą, która z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala. 30-latek usłyszał już zarzut spowodowania wypadku. Interweniujący policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Rogowskiej. 48-letnia kobieta została potrącona przez samochód osobowy marki Volkswagen. Kierujący nim 30-latek podczas wykonywania manewru skręcania w prawo stracił panowanie nad pojazdem zahaczając o słupek, a następnie potrącając pieszą. Volkswagen nie zatrzymał się w miejscu i przemieścił się razem z poszkodowaną, finalnie uderzając w zaparkowany pojazd marki Fiat.

48-latka z obrażeniami ciała została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do jednego z wrocławskich szpitali. 

30-letni kierujący został zatrzymany na czas przeprowadzenia niezbędnych czynności w Komisariacie Policji Wrocław-Fabryczna. Interweniujący mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości, którego wynik był negatywny. Ustalono także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W związku ze spowodowaniem wypadku drogowego, 30-latek usłyszał już zarzuty. O jego dalszych losach zadecyduje sąd, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Osobowy Volkswagen, którym kierował został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Dokładny przebieg zdarzenia będzie ustalany podczas dalszych czynności, które odbędą się z udziałem biegłego.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę bierzemy na siebie odpowiedzialność za zdrowie i życie nie tylko nas samych, ale też innych uczestników ruchu. Szczególnie w okresie zimowym zwróćmy szczególną uwagę na warunki panujące na drodze oraz stan techniczny naszego auta. Zachęcamy osoby, które nie wykonały jeszcze przeglądu technicznego, do odwiedzenia serwisów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj