Nieoficjalnie: Senatorowie odchodzą z Nowej Lewicy

Foto Aleksander Szwed

Jak nieoficjalnie ustaliła Interia, parlamentarny klub Nowej Lewicy straci troje członków: własne koło zakładają Andrzej Rozenek, Gabriela Morawska-Stanecka oraz Wojciech Konieczny. Oznacza to, że Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń nie będą mieli żadnego senatora. Nowa Lewica straci także stanowisko wicemarszałka Senatu.

Zarówno Gabriela Morawska-Stanecka jak i Andrzej Rozenek weszli w otwarty konflikt z liderem frakcji SLD, Włodzimierzem Czarzastym. W obydwu przypadkach chodziło o władzę w partii. Pani wicemarszałek chciała powalczyć o władze Nowej Lewicy w województwie śląskim, ale przestała być delegatem i nie mogła wziąć udziału w wyborach regionalnych ugrupowania.

– Zostałam wybrana na delegatkę na początku listopada. Po tym, jak zawieszono Marka Balta, powstała nowa uchwała i wybrano delegatów ponownie. Efekt jest taki, że delegatką nie jestem – powiedziała kilka tygodni temu „Gazecie Wyborczej”. – Włodzimierz Czarzasty powiedział, że mnie odstrzeli, no i odstrzelił – podsumowała Morawska-Stanecka.

więcej na:

https://wydarzenia.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-nieoficjalnie-senatorowie-odchodza-z-nowej-lewicy,nId,5706877

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj