Czarnek składa zawiadomienia do prokuratury ws. Trzaskowskiego i Dulkiewicz

– W moim przekonaniu zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień i dlatego dziś kieruję zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez pana Rafała Trzaskowskiego i panią Aleksandrę Dulkiewicz – powiedział Interii minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W przypadku prezydenta Warszawy chodzi o list, który miasto rozesłało rodzicom za pomocą Librusa, a w przypadku prezydent Gdańska o treści zamieszczane na stronach internetowych szkół.

Od kilku tygodni środowisko oświatowe dyskutuje nad projektem zmiany ustawy Prawo oświatowe, który wywołuje duże emocje. Zdaniem części środowiska jest to projekt niebezpieczny, który daje kuratorom nadzwyczajne uprawnienia i może upolitycznić polskie szkoły. Druga część, w której jest również minister Przemysław Czarnek, sugeruje, że projekt jest właśnie po to, by odpolitycznić szkoły.

Wśród przeciwników zmian jest m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W poniedziałek, za pomocą platformy edukacyjnej Librus, wysłał rodzicom warszawskich dzieci list, który zaczyna się od słów „czarne chmury zbierają się nad polską edukacją”. Trzaskowski przestrzega przed zmianami proponowanymi przez resort edukacji.

więcej na:

https://wydarzenia.interia.pl/autor/lukasz-szpyrka/news-czarnek-sklada-zawiadomienia-do-prokuratury-ws-trzaskowskiego-i-dulkiewicz,nId,5709027

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ