Sawicki: Pawlak – w odróżnieniu od Tuska – dużo mniej mówi i jest znacznie bardziej ugodowy

Pokolenie 60-latków powinno odchodzić w stronę doradców, mentorów, a nie decydentów. W polityce potrzebne są silne, młode ręce” – mówił Marek Sawicki w Porannej rozmowie w RMF FM, pytany o powrót Waldemara Pawlaka do krajowej polityki. „Wydaje mi się, że Waldemar Pawlak po kilku latach przerwy, obserwując marazm i wewnętrzną wojnę w polityce– zdecydował się wrócić do polityki. W odróżnieniu od Tuska – dużo mniej mówi i jest znacznie bardziej ugodowy” – komentował polityk PSL-u.

„Jestem za obowiązkowym szczepieniem”– zadeklarował Sawicki pytany, o jego zdanie w temacie szczepień przeciwko Covid-19.  „Powinniśmy chronić nie tylko siebie, ale także swoje otoczenie. Nie zakładam maseczki dla siebie, ale po to, bym – jeżeli będę miał koronawirusa – to nie zarażał innych” – dodał gość Roberta Mazurka.

Jesteśmy na półmetku. Niby dlaczego opozycja w tej chwili miałaby być gotowa do przejęcia rządów? W normalnym państwie demokratycznym mamy wybory co cztery lata. Więc w tej chwili decyzje podejmuje rząd. Rząd jest odpowiedzialny za pandemię, rząd jest odpowiedzialny za drożyznę, rząd jest odpowiedzialny za wzrost cen energii i paliwa. Za to wszystko jest odpowiedzialny rząd, a nie opozycja” – mówił Marek Sawicki pytany o sondaż, w którym większość Polaków nie wierzy, że opozycja byłaby gotowa przejąć dziś władzę w Polsce.

Sawicki był też pytany o to, czy AgroUnia to wrogowie PSL-u. „Ja myślę, że sprzymierzeńcy. Jeśli chcą współpracować i wspierać Polskę, polską wieś i rolnictwo, to ja jestem gotowy w każdej dobrej sprawie siadać z każdym i rozmawiać” – odpowiedział Sawicki.

Cała rozmowa wkrótce na RMF24.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ