Zostaw #WolneMiejsceDlaMunduru

W tym roku Święta Bożego Narodzenia nie wszyscy będą mogli spędzić w rodzinnym gronie. Tysiące żołnierzy i funkcjonariuszy nawet w ten wyjątkowy czas radości i rodzinnego ciepła, będzie pełnić służbę na polsko-białoruskiej granicy z dala od swoich rodzin i bliskich.

Dolnośląscy Terytorialsi wspierają akcję #WolneMiejsceDlaMunduru! Niech będzie ona wyrazem naszego poparcia dla obrony granicy, a także znakiem solidarności z żołnierzami i funkcjonariuszami, którym tam służą.

Tradycja pozostawiania wolnego nakrycia przy wigilijnym stole jest mocno zakorzeniona w polskiej kulturze. Dawniej wolne miejsce było zostawiane dla dusz zmarłych, obecnie częściej utożsamiamy je z niespodziewanym gościem lub zagubionym wędrowcem, który może zapukać do naszych drzwi.

Chcemy, aby akcja #WolneMiejsceDlaMunduru była kontynuacją wsparcia dla służb mundurowych w ramach akcji #MuremZaPolskimMundurem. Pokażmy jak wielka jest nasza wdzięczność dla żołnierzy i funkcjonariuszy,  że na stałe, sercami jesteśmy z nimi. Mały gest jakim jest pozostawienie wolnego miejsca dla munduru ma ogromną moc!

Niech w każdym domu, przy wolnym talerzu stanie winietka, ukazująca miejsce dla obrońców granic!

Bądźmy razem w Boże Narodzenie!

Obecnie, w ramach operacji „Silne Wsparcie”, działania Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzone są w kilku obszarach, zarówno bezpośrednim wzdłuż granicy polsko-białoruskiej jak i wspierającym lokalną społeczność.

Terytorialsi z Dolnego Śląska na chwilę obecną wspierają ochronę granicy państwowej poprzez zabezpieczenie logistyczne w postaci m.in. agregatów, zestawów oświetleniowych wykorzystywanych na wybranych odcinkach granicy państwowej. Pozwalają one na doświetlenie terenu. Dzięki swojej mobilności, w każdym momencie mogą zostać przekierowane w inne miejsce. Ich skuteczność jest na tyle duża, że w obrębie ich działania zdecydowanie spada liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy oraz niszczenia zapór.

Bezpośrednie zaangażowanie żołnierzy 16 DBOT w ochronę granicy państwowej planowane jest po Nowym Roku. Kilkudziesięciu żołnierzy przejmie obowiązki obecnie tam pełniących służbę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj