Nowy nabytek dolnośląskich policjantów, któremu nie umknie żaden pirat drogowy

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

280 KM, napęd na cztery koła i do tego wideorejestrator – to najważniejsze parametry oraz wyposażenie najnowszego nabytku dolnośląskich policjantów, przy pomocy którego będą dyscyplinować piratów drogowych lekceważących obowiązujące przepisy, w tym zwłaszcza ograniczenia prędkości. Dzięki nieoznakowanej skodzie superb, która za chwilę rozpocznie służbę na drogach Dolnego Śląska, każdy kierowca stwarzający swoim zachowaniem zagrożenie dla innych uczestników ruchu, będzie musiał się liczyć z surowymi konsekwencjami. Radiowóz został zakupiony w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP, a częściowo ze środków samorządu lokalnego w układzie 50% na 50%.

Już za chwilę na drogach Dolnego Śląska rozpocznie służbę kolejne „narzędzie” przeznaczone do zwiększania poziomu bezpieczeństwa na szlakach komunikacyjnych naszego województwa. Przy jego pomocy policjanci będą przeciwdziałać przede wszystkim agresywnym zachowaniom kierowców oraz ujawniać wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości.

Flota policyjnych pojazdów garnizonu dolnośląskiego powiększyła się bowiem o nowy nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Jest to auto marki Skoda Superb, które wykorzystywane będzie przez funkcjonariuszy ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Samochód został zakupiony częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez Komendę Główną Policji, a częściowo ze środków samorządu lokalnego w układzie 50% na 50%.

Nowy radiowóz to samochód o pojemności 1984 cm³ i mocy aż 280 KM, wyposażony w napęd 4×4, co znacznie poprawia jego właściwości jezdne. Parametry skody pozwolą użytkującym ją funkcjonariuszom zatrzymać nawet najbardziej nieodpowiedzialnych kierowców, którzy niestety mylą często drogi z torami wyścigowymi, rażąco przekraczając obowiązujące limity prędkości.

To już kolejny pojazd służbowe, które w tym roku trafił do dyspozycji dolnośląskich policjantów. Łącznie flota naszego garnizonu w roku 2021 zasilona została 80 nowymi radiowozami, w tym wieloma wysoce specjalistycznymi autami, które pomagają mundurowym w realizacji najróżniejszych czynności, jak choćby obsługa wypadków drogowych.

mł. asp.Przemysław Ratajczyk
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj