PGE Mecenasem Filharmonii Śląskiej oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej

  Grupa PGE współpracuje już z piętnastoma filharmoniami i instytucjami muzycznymi w całej Polsce. Filharmonia Śląska oraz Opera i Filharmonia Podlaska to największe centra kultury na Górnym śląsku i w północno-wschodniej Polsce. Cieszę się, że kolejne dwie ważne instytucje dołączyły do Kulturalnej Grupy Energetycznej – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

  Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach to instytucja, która na co dzień łączy tradycję z nowoczesnością. Działalność artystyczną rozpoczęła w 1945 rokui od tego czasu podejmuje misję popularyzacji muzyki klasycznej, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości kompozytorów polskich i śląskich. Opera i Filharmonia Podlaska to unikatowa w skali kraju instytucja, jedyna o podwójnym, operowo-filharmonicznym profilu działania. Jest największym i najważniejszym centrum kulturalnym w województwie podlaskim.

  PGE Polska Grupa Energetyczna jest mecenasem Filharmonii Narodowej w Warszawie, Teatru Wielkiego w Łodzi, Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki.

  PGE Energia Ciepła wspiera Polską Filharmonię Bałtycką w Gdańsku, Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Filharmonią Zielonogórską im. Tadeusza Bairda, Filharmonię Podkarpacką im. A. Malawskiego w Rzeszowie, Filharmonię Gorzowską – Centrum Edukacji Artystycznej, Filharmonię Świętokrzyską w Kielcach oraz Filharmonię im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.

  Natomiast PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wspiera Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz Filharmonię w Opolu.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj