Synoptyk IMGW: w niedzielę ciepło, ale wietrznie

Na pogodę w Polsce nadal wpływa powietrze polarnomorskie znad Atlantyku. W niedzielę na północnej połowie kraju będzie deszczowo i pochmurnie, a w całym kraju spodziewany jest umiarkowany lub porywisty wiatr – powiedział PAP Jakub Gawron z IMGW-PIB.

W niedzielę na pogodę nad Polską będą wpływały masy wilgotnego i stosunkowo ciepłego powietrza polarnomorskiego znad Atlantyku.

 

„Rano na północnym wschodzie kraju możliwe są opady marznące. Deszcz będzie także na północnej połowie kraju, gdzie spodziewamy się przewagi zachmurzenia dużego, a lokalnie na metr kwadratowy może spaść do 10 litrów deszczu. Najładniejsza pogoda, z zachmurzeniem umiarkowanym, będzie w południowej części kraju. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 4 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 8 stopni w centrum, do 13 na południowym zachodzie” – powiedział Jakub Gawron.

 

Przez całą niedzielę w całym kraju wiał będzie wiatr umiarkowany i porywisty, stopniowo przybierający na sile. Nad morzem może osiągnąć do 55 km/h, a w górach do 80 km/h. Najmocniej zawieje w Sudetach, gdzie prędkość wiatru wzrośnie z 70 km/h rano do 100 km/h wieczorem. (PAP)

 

Autor: Marek Szczepanik

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ