Policja zatrzymała czterech imigrantów oraz mężczyznę, których ich przewoził

Czterech mężczyzn, prawdopodobnie pochodzących z Erytrei i przebywających w Polsce nielegalnie, zatrzymali policjanci w okolicach Zgorzelca (Dolnośląskie) niedaleko granicy z Niemcami. Wraz z imigrantami zatrzymany został 37-letni Polak, którzy ich przewoził.

Jak poinformował w niedzielę PAP Łukasz Dutkowiak z biura prasowego dolnośląskiej policji, imigranci, prawdopodobnie obywatele Erytrei w wieku od 20 do 30 lat, zostali zatrzymani przez policjantów „drogówki” podczas kontroli auta przy stacji paliw, blisko granicy z Niemcami.

 

„Próbowali oni nielegalnie przedostać się przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej” – zaznaczył Dutkowiak.

 

Auto, w którym podróżowało czterech cudzoziemców, prowadził 37-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Policjanci znaleźli u „przewoźnika” kilkanaście porcji narkotyków. „Mężczyzna jechał autem pomimo sądowego zakazu, a także w stanie po użyciu środków odurzających” – dodał policjant.

 

Zatrzymany przez zgorzeleckich policjantów 37-latek odpowie teraz m.in. za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy, posiadanie narkotyków i prowadzenie pojazdu pod ich wpływem oraz wbrew sądowemu zakazowi.

 

Imigranci zostali przekazani Straży Granicznej.(PAP)

 

autor: Piotr Doczekalski

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ