Dwie osoby zmarły w wyniku pożaru mieszkania w Łomży

strazak.jpg

Dwie starsze osoby zmarły w wyniku pożaru, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek w jednym z mieszkań bloku w Łomży (Podlaskie) – poinformowała policja.

Zgłoszenie o pożarze podlascy strażacy otrzymali po godz. 1 – poinformował PAP dyżurny stanowiska kierowania Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku.

Do pożaru doszło w mieszkaniu na pierwszym piętrze bloku przy ulicy Bohaterów Monte Cassino w Łomży. Dyżurny podał, że pożarem było objęte ok. 2 mkw. mieszkania, a na klatce schodowej występowało duże zadymienie. Strażacy po wywarzeniu drzwi i ugaszeniu pożaru, ewakuowali mężczyznę w wieku 78 lat i 75-letnią kobietę, którzy zostali przekazani medykom.

Jednak mimo udzielonej pomocy, osoby te zmarły. Informację potwierdziła PAP Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci tych osób. Zaborowska poinformowała, że czynności są prowadzone w kierunku art. 163 par. 3 kk, który mówi, że jeżeli następstwem pożaru jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Dodała, że kluczowym dowodem będzie opinia biegłego w zakresie pożarnictwa.(PAP)

źródło:PAP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ