Prognoza pogody na 5 i 6 stycznia

Jak informuje IMGW nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych, jedynie zachodnia część kontynentu jest pod wpływem klina wyżowego. Polska jest w zasięgu rozległego, wieloośrodkowego niżu znad północnej Europy, w strefie przemieszczających się frontów atmosferycznych. Z północnego zachodu napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 984 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, na zachodzie i północy przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach opady śniegu. Na Podkarpaciu okresami opady o umiarkowanym natężeniu – prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. Temperatura maksymalna od 2 st.C, 4 st.C na północy i w rejonach podgórskich do 6 st.C, 8 st.C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na zachodzie kraju wzmagający się do dość silnego, w porywach do 55 km/h, a w pasie nadmorskim do silnego, do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, tylko początkowo na południowym wschodzie opady deszczu. Miejscami na Pomorzu Gdańskim i wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura minimalna od -2 st.C na północy do 1 st.C na południu, w dolinach karpackich około -3 st.C. Uwaga, miejscami na drogach i chodnikach ślisko. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 100 km/h w Sudetach i do 70 km/h w Karpatach, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu na zachodzie i północnym zachodzie rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady śniegu. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od 0 st.C do 3 st.C, chłodniej miejscami na Pomorzu i w regionach podgórskich Karpat, około -1 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 90 km/h w Sudetach i do 75 km/h w Karpatach, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwy także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna 6 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna około 1 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, początkowo także możliwość deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2 st.C, wystąpi rano. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni.(PAP)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ