Straż Graniczna: 30-letni obywatel Egiptu utknął na bagnach przy granicy polsko-białoruskiej

Przez sześć godzin trwała akcja poszukiwawcza nielegalnego imigranta, który po przekroczeniu granicy białorusko-polskiej utknął na bagnach w rozlewisku Narwi – poinformowała w czwartek na Twitterze Straż Graniczna. Polskie służby odnalazły 30-letniego obywatela Egiptu.

przez sześć godzin trwała akcja poszukiwawcza z użyciem termowizji, noktowizji i BSP – poinformowała SG na Twitterze.

 

W czwartek rano SG poinformowała również, że na odcinkach ochranianych przez placówki w Dubiczach Cerkiewnych, Mielniku i Nowym Dworze służby białoruskie uszkadzały concertinę i rzucały w stronę patroli polskich kamieniami i cegłami.

 

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy białorusko-polskiej. W grudniu – 1,7 tys., w listopadzie – 8,9 tys., w październiku – 17,5 tys., we wrześniu – 7,7 tys., a w sierpniu 3,5 tys.

 

Według danych Straży Granicznej od początku 2022 r. białorusko-polską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 126 osób.

 

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości woj. podlaskiego i 68 miejscowości woj. lubelskiego.(PAP)

 

Autorka: Gabriela Bogaczyk

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ