Dolnośląskie: W 2021 roku funkcjonariusze KAS zabezpieczyli 367 nielegalnych automatów do gier hazardowych

fot. Policja Wałbrzych

367 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz prawie 326 tys. zł zabezpieczyli w 2021 roku funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej. W ramach działań mających na celu przeciwdziałanie hazardowi KAS prowadzi w szkołach akcję edukacyjną „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”.

Jak poinformowała w piątek PAP rzeczniczka dolnośląskiej KAS Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, w 2021 roku funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu skontrolowali 80 miejsc na terenie województwa. W skontrolowanych punktach ujawniono 367 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie prawie 326 tys. zł.

 

„W samym grudniu 2021 roku ujawniono 27 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz ponad 30 tys. złotych w lokalach znajdujących się na terenie powiatu oleśnickiego, średzkiego oraz miast Jelenia Góra i Głogów” – przekazała. Dodała, że zabezpieczone urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego.

 

Rzeźnicka-Gniadek wskazała przy tym, że problem nielegalnego hazardu jest znany pracownikom i funkcjonariuszom dolnośląskiej KAS od wielu lat. Zauważają oni też, że wśród graczy są coraz młodsze osoby. Z tego powodu w roku szkolnym 2021/2022 wystartowała trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Celem kampanii – jak tłumaczyła rzeczniczka – jest uświadomienie społeczeństwu, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.

 

„Od października do grudnia 2021 roku pracownicy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu i funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu odwiedzili 42 szkoły – byli w ponad 250 klasach i spotkali się z prawie 5,5 tysiącami uczniów na Dolnym Śląsku” – dodała. (PAP)

PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj