XIV Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. Ks. Wąsowicz: Czyja będzie Polska?

Kibice z całej Polski przyjechali dzisiaj na Jasną Górę modlić się w intencji Ojczyzny. Doroczna czternasta pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Polonia Semper Fidelis” co znaczy Polska jest zawsze wierna.

Kapelan kibiców i organizator pielgrzymek, ks. dr Jarosław Wąsowicz mówił podczas homilii o wartościach wynikających z Dekalogu, z wierności Ewagelii i dlaczego kibice chcą być wierni ideom, które były ważne dla wielu pokoleń Polaków.

Kapelan odniósł się do męczeństwa narodu polskiego na przestrzeni dziejów i naszego udziału, bądź bierności w ostatnich latach i czego można spodziewać się po ateizacji instytucjonalnej.
Wielokrotnie w historii pojawiały się momenty, kiedy od przelanej przez nas krwi i determinacji zależała przyszłość Europy. Dzisiaj także odgrywamy taką rolę. Zlaicyzowany świat Zachodu, który skutecznie podciął swoje korzenie i Wschodu, który z kolei skutecznie tę samozagładę wykorzystuje, uczynił Polskę areną totalnej wojny.
(…) Gra toczy się o wszystko – nie tylko o to, jaka i czyja będzie Polska, ale też czy wogóle będzie, dalej także o to, czyja i jaka będzie Europa, czy uda się przyszłości odbudować fundamenty, które ją stanowiły? Nasza historia uczy nas, że zawsze kiedy byliśmy wierni niezmiennym wartościom płynącym z Ewangelii potrafiliśmy pokonać największe trudności, powracać na mapy świata, gdy wielkie mocarstwa z nich nas wymazywały na długie lata, odzyskiwać wolność, która wydawała się poza naszym zasięgiem, przenieść wiarę w kolejne pokolenia pomimo programowej bezpardonowej walki z Kościołem w czasach zaborów, a później w latach brunatnej i czerwonej okupacji – stąd to hasło i nasza modlitwa w miejscu dla nas, Polaków, najświętszym – Polonia semper fidelis – Polska zawsze wierna Bogu i kościołowi

Sanitariuszka AK, skazana przez komunistów na karę śmierci, żyje w naszej pamięci, jest ikoną Żołnierzy Wyklętych. Tablica, będzie z srebrnym sercem, w którym zostanie umieszczona ziemia z Jej grobu, powiedział dr Jarosław Wąsowicz.
Za rok znowu przyjedziemy na Jasną Górę, z tym szczególnym darem od naszej pielgrzymki, aby nabrać siły duchowej i powiedzieć Królowej, że jesteśmy wierni jej i Kościołowi, że trwamy – polscy kibice, polscy patrioci dla polskiej Polski.

Tradycyjnie w Sali Ojca Kordeckiego odbyło się spotkanie konferencyjne kibiców z zaproszonymi gośćmi a następnie na błoniach zostały odpalone race. Tym razem był to prezes IPN dr Karol Nawrocki, który przedstawił działania Instytutu. Rozmawiano o m.in. o włączeniu się w ogólnopolską akcję przygotowania tablicy pamiątkowej „Serce dla Inki”. Będzie ona przypominała wszystkim odwiedzająym Jasną Górę – tę, która zachowała się jak trzeba.

Źródło : twitter.com/JasnaGoraNews

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ