Synoptyk IMGW: w czwartek pogorszenie pogody; marznące opady i silny wiatr

W czwartek w całym kraju pochmurno, ma padać marznący deszcz i deszcz ze śniegiem. Będzie też wietrznie, nawet do 95 km/h. Nastąpi dalsze pogorszenie pogody – powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW.

Według prognozy przygotowanej przez Grażynę Dąbrowską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek wzrośnie temperatura i w całym kraju nastąpi dalsze pogorszenie pogody.

Rano najtrudniejsza sytuacja w kraju będzie miała miejsce w regionach położonych po przekątnej – od Suwałk po Wrocław. Tam spodziewane są marznące opady i gołoledź.

W czwartek w ciągu dnia utrzyma się pochmurna pogoda. Na obszarze od Terespola do Katowic będzie padał marznący deszcz. W rejonach podgórskich opady śniegu będą przechodziły w deszcz ze śniegiem i opady marznące. Na pozostałym obszarze deszcz. Na zachodzie będą to opady stopniowo zanikające.

Temperatura w całym kraju będzie dodatnia, od 1 stopnia w Karpatach do 7 stopni na zachodzie kraju. Prędkość wiatru będzie rosła. W całym kraju będzie porywisty – do 50 km/h, ale w strefie nadmorskiej porywy wzrosną do 80 km/h, a w czwartek wieczorem na Wybrzeżu osiągną nawet 95 km/h.(PAP)

Autor: Jacek Buraczewski

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ