Zełenski dziękuje prezydentowi Dudzie za wsparcie i solidarność

Duda4.jpg
fot: youtube

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował w środę prezydentowi Andrzejowi Dudzie za wsparcie i solidarność z jego krajem, co – jak podkreślił – jest niezwykle ważne w tym czasie.

„Dziękuję, mój przyjacielu @AndrzejDuda, za wsparcie i solidarność z nami, co w tej chwili jest niezwykle ważne” – napisał Zełenski na Twitterze.

 

„Wspólnie z naszymi przyjaciółmi i partnerami pracujemy, aby Ukraina stawała się coraz silniejsza! #StrongerTogether” – dodał.

 

Wcześniej tego dnia prezydent Andrzej Duda wyraził solidarność z Ukrainą we wpisie na Twitterze w dwóch językach: polskim i ukraińskim. „Przyjacielu Wołodymyrze Zełenski! Sąsiedzi Ukraińcy! Jesteśmy z Wami w Dniu Jedności. Wspieramy Żółto-Niebieskich” – napisał prezydent.

 

W środę na Ukrainie obchodzony jest Dzień Zjednoczenia. Ustanowienie święta ogłosił w poniedziałek prezydent Wołodymyr Zełenski w odezwie do narodu. 16 lutego był wskazywany jako możliwa data potencjalnego rosyjskiego ataku na Ukrainę. „Mówi się nam, że 16 lutego będzie dniem napaści. Zrobimy go Dniem Zjednoczenia. Podpisałem już odpowiedni dekret” – oznajmił w poniedziałek szef ukraińskiego państwa.

 

(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj