Charytatywna aukcja na rzecz studentów PWr z Ukrainy

Beata Zdyb, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

W związku z dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie w sobotę, zamiast tradycyjnego Charytatywnego Balu Politechniki Wrocławskiej, odbędzie się aukcja na rzecz ukraińskich studentów naszej uczelni.

W trakcie aukcji, która zacznie się online w sobotę o godz. 19, zaproszeni goście – przyjaciele Politechniki Wrocławskiej – będą mogli wylicytować m.in. grafikę prof. Przemysława Tyszkiewicza, portret Stanisława Lema z jego własnoręcznym podpisem, rzeźbę Tomasza Urbanowicza oraz przedmioty przekazane m.in. przez prezydenta Wrocławia, marszałka województwa dolnośląskiego i wojewodę dolnośląskiego, a także rektorów Politechniki Wrocławskiej i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

W piątek, 25 lutego, senat naszej uczelni, na specjalnym posiedzeniu przyjął uchwałę potępiającą rosyjski atak na Ukrainę. Słowa wsparcia do ukraińskich studentów wystosował również prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr.

– Jestem wstrząśnięty ogromem zła, które spotyka Waszą ojczyznę. Trudno mi sobie wyobrazić, co teraz przeżywacie, myśląc o swoich bliskich, o swoim kraju. Chcę Was zapewnić, że w obliczu bezprecedensowego ataku Rosji na Ukrainę możecie liczyć na wsparcie społeczności Politechniki Wrocławskiej – podkreślił prof. Arkadiusz Wójs. – Pamiętajcie, że Politechnika to nie tylko miejsce, gdzie studiujecie i pracujecie, to miejsce, gdzie macie przyjaciół. Zgłaszajcie swoje potrzeby Waszym dziekanom, profesorom i mnie. Postaramy się Wam pomóc najlepiej, jak umiemy. Wszyscy solidaryzujemy się z Ukrainą i jej mieszkańcami – dodał.

Obecnie na Politechnice Wrocławskiej studiuje blisko 320 studentów i doktorantów pochodzących z Ukrainy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj