Zalewska: Świat się zmienił! Czas na nową politykę energetyczną UE

Anna Zalewska
EP Plenary session - Russia, the case of Alexei Navalny, military build-up on Ukraine's border and Russian attacks in the Czech Republic

W zaplanowanym na 24 marca szczycie NATO udział weźmie prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, a następnego dnia przybędzie on do Polski. 

,,Prezydent Stanów Zjednoczonych będzie w Polsce, aby podkreślić rolę jaką Polska ma jeżeli chodzi o nawoływanie do jedności, trzymanie jedności, bronienie Ukrainy na polu międzynarodowym oraz wspieranie między innymi w dążeniu do UE oraz NATO”- mówi nam Anna Zalewska Europoseł z  Dolnego Śląska

Anna Zalewska z optymizmem odniosła się do zapowiedzi, że Komisja Europejska ma dać zielone światło dla uruchomienia Krajowego Planu Odbudowy. Zwróciła jednak uwagę, że fundusze te będą niewystarczające.

Eurodeputowana wyraziła nadzieję, że podczas nadzwyczajnego szczytu NATO zapadnie decyzja o wzmocnieniu wsparcia dla Ukrainy:

,,Mamy nadzieję, że spotkanie w gronie przywódców, w gronie NATO oraz analiza bieżącej sytuacji na Ukrainie spowoduje, że będą zapadać decyzje, które będą służyć wzmocnieniu wschodniej flanki, jak również decyzje dotyczącej samej Ukrainy. To jest po prostu konieczne”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj